Бориспільська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

НАДС реалізує низку успішних проєктів щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на публічній службі

Дата: 20.10.2023 10:39
Кількість переглядів: 45

Фото без описуГолова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина розповіла учасницям тренінгу «Гендерно орієнтоване врядування» про низку успішних кейсів, зокрема, реалізованих спільно з Національним Демократичним Інститутом (НДІ).  

Цього року Агентство спільно з Вищою школою публічного управління за підтримки НДІ та ініціативи Віце-прем’єр-міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції й Урядової уповноваженої з питань гендерної політики започатковано Школу ґендерного мейнстримінгу. Впродовж серпня-вересня, у рамках проєкту підвищили кваліфікацію 15 державних службовців категорії «А» та 86 – категорій «Б» та «В».  

Наразі триває підготовка онлайн курсу «Ґендерний підхід у публічному управлінні». Він стане частиною програми підвищення кваліфікації державних службовців. Над розробкою працюють експерти НДІ спільно з НАДС та Вищою школою.  

Раніше, у рамках Рішельє-форуму публічної служби вже утретє відбувся семінар з питань гендерної рівності. Цього року він був присвячений питанням трансформації жіночого лідерства в умовах війни.  

Тренінг «Гендерно орієнтоване врядування» проходить в рамках Школи ґендерного мейнстримінгу. Він триватиме протягом двох днів – 18 та 19 жовтня. Серед слухачів – працівники КМДА. Учасниці обговорюють питання гендерно орієнтованого врядування як складової належного врядування органів публічної влади, міжнародні та вітчизняні нормативно-правові документи із забезпечення гендерної рівності, методи гендерного аналізу для прийняття ефективних управлінських рішень, гендерні аспекти державної служби та служби в органах місцевого самоврядування та ін.  

Тренерами заходу стали Оксана Ярош, д. політ. наук, доцентка, консультантка НДІ, та Наталія Тарасенко, Голова Ради ГО «Паритет», радниця голови Житомирської ОДА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, експертка НДІ з питань гендерно орієнтованого врядування. 

Зауважимо, що кількість тем і програм з питань державної ґендерної політики щороку зростає. Зростає також й інтерес до них з боку публічних службовців. Приміром, торік у регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі публічного управління з питань ґендерної рівності та недискримінації навчалися 5 087 осіб. Знайти відповідні програми можна на Порталі управління знаннями.

За інформацією НАДС


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора