Бориспільська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, В УСТАНОВАХ І ОРГАНІЗАЦІЯХ, ЩО Є КРИТИЧНО ВАЖЛИВИМИ ДЛЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕКОНОМІКИ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД

Дата: 24.03.2023 16:20
Кількість переглядів: 604

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та Порядок і критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 10 березня 2023 року №151 затверджені Критерії визначення підприємств, установ і організацій, що мають важливе значення для задоволення потреб територіальних громад Київської області в особливий період.

Бронюванню під час дії воєнного стану згідно з Порядком підлягають військовозобов’язані, які працюють в:

 • органах державної влади, інших державних органах;
 • органах місцевого самоврядування;
 • підприємствах, установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
 • підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
 • підприємствах, установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Зокрема, для визнання підприємства, установи та організації  критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, останні мають спершу пройти етап визначення їх такими.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 5 Порядок та Критерії, з метою визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період таке підприємство в разі відповідності критеріям, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, звертається до центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за сферою управління чи галуззю національної економіки), або до обласної, Київської та Севастопольської міських державних/військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення), на території юрисдикції яких воно розташовано. 

Для отримання підприємством, установою, організацією статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період за рішенням Київської обласної військової адміністрації підприємство, установа, організація повинні відповідати критеріям, визначеним пунктом 2 Порядок та Критерії, а саме:

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;

3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83;

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.

Для відповідності цьому критерію згідно з розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 10 березня 2023 року №151 визначено такі критерії:

1. Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, основним видом діяльності (станом на 01 січня 2023 року) згідно з кодами класифікації видів економічної діяльності Національного класифікатора України класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457, є один із кодів, наведених у витягу із Національного класифікатора України класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, що додається. Додаток до Критеріїв 10.03.2023

Відповідний код підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого відповідно до законодавства.

 1. Виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для задоволення потреб територіальної громади, реалізація проєктів соціальної інфраструктури (у тому числі відбудова/будівництво лікарень, закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, будівництво укриттів), що підтверджується відповідним договором, меморандумом з обласною, районними державними або військовими адміністраціями Київської області (у тому числі населених пунктів у разі їх утворення), який укладено не пізніше ніж за 6 місяців до звернення; залучення до виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для задоволення потреб територіальної громади, що підтверджується відповідним договором субпідряду та листом з обґрунтуванням від відповідної районної державної або військової адміністрації Київської області.
 2. Наявність у підприємства, установи і організації – роботодавця не менше 10 застрахованих осіб – працівників, яким нараховано заробітну плату, що підтверджується Податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року №4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за №111/26556 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04 липня 2022 року №189), за останній звітний період (рік, квартал), із підтвердженням контролюючого органу про прийняття цього Податкового розрахунку.

Роботодавець має здійснювати свою діяльність у Київській області.

Роботодавець здійснює сплату податків та зборів у місцеві бюджети Київської області.

 1. Здійснення на території Київської області оброблення сільськогосподарських угідь площею не менше ніж:

15 гектарів – для вирощування плодових та/або ягідних культур;

25 гектарів – для вирощування овочевих культур;

50 гектарів – для вирощування інших сільськогосподарських культур.

Для підтвердження відповідності критерію підприємство надає відомості щодо площі оброблювальних угідь – копію звіту за формою № 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду» за попередній (звітний) рік, а також у залежності від системи оподаткування, копію податкової декларації з усіма додатками, у тому числі з обов’язковим поданням додатку з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання до:

податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) за попередній податковий (звітний) рік;

податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи за податковий (звітний) рік;

податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік.

Зазначені копії податкових декларацій та Розрахунків подаються з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання або квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

 1. Провадження господарської діяльності з медичної практики закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров’я України у поточному році.
 2. Належність підприємства, установи і організації до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року №1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури», що підтверджується відповідними документами, виданими секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури.
 3. Виготовлення продукції чи надання послуг, які не мають аналогів або обмежені на внутрішньому ринку, що підтверджується відповідними документами.

Підприємство вважається таким, що має важливе значення для задоволення потреб територіальних громад Київської області в особливий період, якщо відповідає трьом і більше критеріям.

5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим є відповідність трьом і більше критеріям.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим є відповідність двом або більше критеріям для таких підприємств:

– підприємства паливно-енергетичного комплексу;

– підприємство, яке провадить діяльність у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соціального захисту та належить до державної чи комунальної форми власності з включенням до Реєстру неприбуткових установ та організацій або утримується за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надає населенню безоплатні послуги, необхідні для забезпечення життєдіяльності населення, на постійній основі;

– лінійних аудіовізуальних медіа, які здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач, або які залучені до системи оповіщення, та їх афілійованих осіб, а також державних та комунальних закладів культури.

Порядок визначення підприємств критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період

Підприємство, що відповідає встановленим критеріям подає до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) відповідне звернення.

Звернення надсилають на електронну адресу: doc@koda.gov.ua або поштову адресу: площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196.

Звертаємо увагу, що звернення, які надсилають до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) на електронну адресу, повинні обов’язково містити електронний підпис (КЕП).

До звернення обов’язково повинні бути подані документи, що підтверджують відповідність Критеріям, а також інформація про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується:

– копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання або

– квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або

– квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або

– поштовим повідомленням із відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

Звернення, що надійшли до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації), розглядає Комісія із визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення Київської області в особливий період, після чого за відповідними пропозиціями та рекомендаціями Київською обласною державною адміністрацією приймається відповідне рішення.

Про результати розгляду звернення та прийняте рішення підприємства повідомляють письмово.

Для отримання роз’яснень та довідкової інформації просимо звертатись до відповідного структурного підрозділу Київською обласною державною адміністрацією (відповідно до галузевої приналежності).

Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для національної економіки в певній галузі, тобто після отримання рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки у відповідній галузі в особливий період (відповідного наказу Міністерства), подають список до відповідного Міністерства через кабінет бронювання.

Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для задоволення потреб територіальної громади, тобто після отримання рішення про відповідність підприємства, установи, організації критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (рішення Київської обласної державної адміністрації, надсилають пакет документів із обґрунтуванням, списком військовозобов’язаних працівників та довідкою (відповідно до вимог Порядку бронювання, пункт 8) до Київської обласної державної адміністрації (якщо вони розташовані на території її юрисдикції) на електронну адресу: doc@koda.gov.ua або поштову адресу: площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196.

Список подається за формою згідно із додатком 1 Порядку бронювання в паперовій та/або електронній формі разом із відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно із додатком 2 Порядку бронювання.

При цьому звертаємо увагу, що кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.

Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік.

 

За інформацією КОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора