«Діалог влади та бізнесу»: у Київській ОДА презентували проєкт «БізОН»
Презентація проєкту «БізОН – промоція, трансформація та інклюзивний розвиток бізнес-освіти у вибраних регіонах України» відбулася сьогодні, 19 березня, у Київській обласній державній адміністрації у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
У зустрічі взяли участь заступник голови Київської ОДА Євген Коваленко, директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Ярослава Тростянська, директор департаменту економіки КОВА Наталія Погребна, керівник проєктів Центру громадської експертизи Любомир Чорній, відомий економіст і освітянин, ексміністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, представники навчальних закладів та бізнесу.
Загалом до дискусії в онлайн-форматі долучилися понад 100 учасників.
«БізОН» — це проєкт, який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки уряду Японії для дослідження стану, потреб і перспектив бізнес-освіти в Україні. Він передбачає створення якісних навчальних програм в університетах та закладах профтехосвіти, які відповідатимуть сучасним потребам бізнесу. «БізОН» спрямований на налагодження ефективного діалогу між бізнесом, закладами освіти і владою, щоб розробити якісні навчальні програми для бізнесу, сприяючи промоції бізнес-освіти і поширенню підприємницьких навичок.
Проєкт охоплює Вінницьку, Київську, Одеську і Харківську області. На Київщині він реалізується у співпраці з Київською обласною державною адміністрацією.
«БізОН» включатиме серію вебінарів, круглі столи, форум та воркшопи.
«Наше завдання — об’єднати освіту та бізнес», — сказала Наталія Погребна.
Любомир Чорній зазначив, що наразі незадоволений запит бізнесу на підготовку спеціалістів, які б володіли сучасними знаннями та навичками.
«Українському бізнесу, щоб він вистояв, конкурував, був успішним, потрібно постійно навчатися. Ми такий фокус проєкту поставили. Потрібні сучасні освітні програми. Вважається, що бізнес-освіта — це дорогі, тривалі, громіздкі навчальні програми на базі бізнес-шкіл. Ми у своєму проєкті хочемо запропонувати інший погляд на бізнес-освіту. Так, це і бізнес-школи, але це можуть бути й короткі курси , тренінгові програми, дуже різні формати, метою яких є передача знань та навичок для розвитку бізнесу. Вони не завжди дорогі й не завжди тривалі. Ми за різноманіття форм. Працюємо над тим, щоб заклади освіти почули бізнес, і щоб в цей процес залучити місцеву владу, яка може виступати координатором такого спілкування, допомагати у вивченні потреб», — сказав керівник проєктів Центру громадської експертизи.
Учасники заходу почули мотиваційний виступ від Павла Шеремети, обговорили, як має виглядати дорожня карта з реалізації проєкту.
«Бізнес сьогодні має визначати напрямки освіти, бізнес має визначати основні професії тощо. Питання в тому, яким чином, які механізми дадуть нам змогу реалізовувати всі програми, які необхідні», — зазначив заступник голови Київської ОДА Євген Коваленко.
Нагадаємо, платформа «Діалог влади та бізнесу» – це постійно діюча ініціатива, яка забезпечує відкриту комунікацію між підприємцями та органами влади. Її мета – розробка ефективних механізмів підтримки бізнесу, адаптація регіональної політики до потреб підприємців та спільне напрацювання