Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль
Щороку, 26 квітня, українці та весь світ згадують одну з найстрашніших техногенних катастроф за часів існування людства, яка й досі озивається пекучим болем у багатьох родинах – вибух на Чорнобильській АЕС.
Цей день - є днем пам’яті, скорботи та вшанування героїзму пожежних, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, пілотів, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей, під час якого вони віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії, і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки, назавжди записано до літопису людської мужності та навічно залишиться у серцях українських громадян.
Вічна пам’ять тим, кого немає з нами, і многая літа тим, хто живий.
За інформацією управління соціального захисту населення Бориспільської РДА Київської області:
Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на обліку в Бориспільському районі перебуває 4812 осіб з числа ЧАЕС.
За 2022 рік оздоровлено 46 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
1300 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи призначено щорічну допомогу на оздоровлення (Ліквідатори 1 категорії: 1, II група інвалідності - 120 грн., III – 90 грн.).
Зареєстровано 210 підприємств, в яких працюють громадяни постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії, яким здійснюється відшкодування додаткової чорнобильської відпустки.
2136 осіб щомісячно отримують компенсацію за харчування на загальну суму 682932.30 грн. (Ліквідатори 1 категорії - 529 грн., II – 264,50 грн.).