З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Цей Порядок передбачає новий механізм надання послуг із санаторно-курортного лікування та повністю замінює раніше діючий. З поточного року оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюватиметься шляхом надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки, шляхом безготівкового перерахування коштів санаторному закладу.

Розмір грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки складає для осіб, віднесених до 1 категорії - 5250,0 грн., для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою - 10840,0 грн.

Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право на санаторно-курортне лікування за кількома законами, обирають право перебувати на обліку за одним із них.

Направлення постраждалих громадян до санаторного закладу здійснюватиметься на підставі укладеного тристороннього договору між управлінням соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та особою постраждалою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка направляється на оздоровлення.

Міністерством соціальної політики України буде опрацьовано та затверджено перелік базових послуг, які мають надаватися санаторними закладами громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входити до вартості путівки.

Крім права самостійного вибору санаторно-курортного закладу новим Порядком передбачено ведення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. Вказана норма набере чинності з 1 січня 2018 року.

За довідками можна звернутися до управління соціального захисту населення Бориспільської райдержадміністрації за адресою: м. Бориспіль вул. Головатого , 4 каб. 219, тел. 5-13-13.