На виконання Закону України «Про оздоровлення і відпочинок дітей», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 23 лютого 2017 року № 64 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від 12 квітня 2017 року №235 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Бориспільського району в 2017 році» відділ освіти проводить відповідну роботу.

Створено районний оперативний штаб з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей, до якого ввійшли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, причетних до організації оздоровлення та відпочинку дітей району.

У 2017 році на оздоровлення дітей за межами області виділено 1,5 млн грн із районного бюджету. Ці кошти розділені між школами пропорційно до кількості учнів.

Для організації пришкільних таборів (у т.ч. літніх мовних таборів) із районного бюджету виділено 360 тис.грн. з розрахунку 24 грн. в день на одного учня. Таким чином, в пришкільних таборах при загальноосвітніх навчальних закладах буде оздоровлено 1070 учнів. В першу чергу це будуть діти початкової школи, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти-інваліди.

Безкоштовно за межами області будуть оздоровлені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО, загиблих та ранених в АТО, діти з малозабезпечених родин, які мають довідку з управління соціального захисту.

Діти працівників соціальної сфери, обдаровані, відмінники навчання, учні, які перебувають на диспансерному обліку, мають можливість придбати путівку за 30% від вартості, решту коштів (70%) буде оплачено за рахунок районного бюджету.

У 2017 році запропонували свої послуги та надіслали орієнтовну вартість путівки (за 14 днів) на літній період такі оздоровчі заклади:

  • оздоровчий табір «Лісовий» Тернопільської області - 3500 грн.
  • оздоровчий табір «Меркурій» Запорізької області (зареєстрований в м. Бровари) – 3300 грн.
  • оздоровчий табір «Лелека» Одеської області – 3500 грн.
  • оздоровчий табір «Сонячний промінь» Миколаївської області – 4500 грн.
  • дитячий табір «Шаяни» Закарпатської області – 4500 грн.

Дана інформація доведена до директорів загальноосвітніх закладів та батьківської громадськості, що дає можливість заздалегідь визначитись із місцем оздоровчого відпочинку та його вартістю.

Таким чином, протягом червня-серпня 2017 року планується оздоровити 4350 учнів шкільного віку, що складає 73% від всієї кількості дітей.

Наразі вже розпочато роботу із формування списків учнів, в першу чергу пільгових категорій, які бажають оздоровитись на морському узбережжі та в Карпатах.

Літнє оздоровлення дітей дошкільних навчальних закладів передбачає внесення змін у режим дня дітей, а саме: максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, відповідну вікові тривалість сну, достатню рухову активність та інші види відпочинку. Усе це забезпечується під час організації різноманітної діяльності дітей, дозвілля та розваг, прогулянок та екскурсій у природу. Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, екскурсії, туристичні походи, розваги, фізкультурні свята. Але головним аспектом під час оздоровлення є забезпечення раціонального та збалансованого харчування, тому з 1 червня всі діти дошкільних навчальних закладів будуть переведені на санаторний режим харчування. Вони отримають 4-разове харчування, будуть вживати більше соків, свіжих фруктів та овочів.

В.о.начальника відділу освіти /підпис/ К.В.Паламарчук