Харчування в навчальних закладах району здійснюється відповідно до чинного законодавства України: Конституції України, Законів України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 №1594 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», розпоряджень Бориспільської райдержадміністрації від 30 грудня 2015 року № 586 «Про організацію харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Бориспільського району в 2016 році», від 29 лютого 2016 року № 118 «Про організацію безкоштовного харчування пільгових категорій дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Бориспільського району» та інших нормативних документів.

Станом на грудень 2016 року гарячим харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах району охоплено 5407 учнів (86 %). Із них 1- 4 класів – 2862 учні (100%), 5 - 11 класів – 2545 (74 %). На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та дітям пільгової категорії» в районі організовано безкоштовне харчування для 1232 учнів: 73 учнів - сиріт та позбавлених батьківського піклування (100%), 47 – з малозабезпечених родин (100%).

Минулого навчального року за рішенням сесії Бориспільської районної ради безкоштовно харчуються також діти, батьки яких є учасниками АТО (183 особи), тимчасово переміщених (19 осіб), діти-інваліди (36 осіб), діти з багатодітних родин (229 осіб), діти-напівсироти (44 особи) та діти з родин, які потрапили в складні життєві обставини (601 особа).

На організацію харчування учнів ЗНЗ району з місцевого бюджету щорічно виділяються необхідні кошти. Крім того, керівники закладів залучають позабюджетні кошти.

Овочева продукція в усіх закладах заготовлюється в необхідній кількості. В основному, овочі надають місцеві фермерські господарства, частково – батьки, а частина шкіл має овочі із власних ділянок (Вороньківська, Головурівська, Дударківська, Мирненська, Старинська ЗОШ). Продовольча сировина та продукти харчування надходять у школи разом із супровідними документами, які свідчать про їхню якість (сертифікати відповідності, накладні).

Основними постачальниками є місцеві підприємці та підприємства. Вартість обідів для пільгових категорій складає 12 гривень 66 копійок на одну дитину в день. Середня вартість обіду для дітей, які харчуються за батьківські кошти, становить 8 гривень (від 6,5 грн. до 10 грн.). У 20 школах працює 43 групи продовженого дня, харчування в яких здійснюється за батьківські кошти. Вартість обіду в середньому становить 9 -12 гривень. Здешевлення харчування здійснюється за рахунок заготовлених овочів, фруктів, інших продуктів, які заклади отримують безкоштовно.

Середній показник виконання натуральних норм харчування в ЗНЗ району за вересень-листопад 2016 року становить 90%. У зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування та сировину не в повному обсязі виконуються норми споживання риби, фруктів, соків.

Важливу роль в організації раціонального та безпечного харчування учнів відіграє належна матеріально - технічна база харчоблоків шкіл. При підготовці до нового 2016/2017 навчального року в усіх шкільних їдальнях проведено поточні ремонти приміщень, овочесховищ.

У Процівській, Вороньківській, Кіровській, Мирненській, Сеньківській ЗОШ проведено капітальні ремонти харчоблоків та їдалень. Шкільні харчоблоки забезпечені холодною та гарячою проточною водою, в основному забезпечені дезінфікуючими, миючими засобами відповідно до санітарних вимог. У закладах проводиться робота щодо ремонту, заміни та придбання нового технологічного обладнання. Навчальні заклади в основному забезпечені медичними працівниками та працівниками харчоблоків.

У дошкільних навчальних закладах району 2720 дітей (100%) охоплені 3-х разовим гарячим харчуванням. Відповідно до рішення сесії Бориспільської районної ради від 19.02.2015 № 436-33-VI в сільській місцевості 60% вартості харчування сплачується з районного бюджету, а 40% становить батьківська оплата. Повна середня вартість харчування в середньому становить по 26 гривень.

Безкоштовно харчуються 27 дітей. З них 6 дітей - сиріт, 16 дітей з малозабезпечених родин, 7 дітей – інвалідів, 76 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

50 % від вартості харчування сплачують багатодітні родини (320 дітей).

Повна вартість харчування для дітей від 1 до 3 років становить 22,2 грн., для дітей від 3 до 6 років – 33,9 грн.

Середній показник виконання натуральних норм харчування в ДНЗ становить 96 %. Не в повному обсязі виконуються норми споживання сиру кисломолочного, молока, риби та фруктів.

До початку 2016/2017 навчального року в харчоблоках дитячих садків проведено ремонти технологічного обладнання, приміщень харчоблоків, овочесховищ, комор для зберігання продуктів. Проведено ремонт та часткову заміну плит у дошкільних навчальних закладах. Капітальні ремонти харчоблоків здійснено в ДНЗ «Сонечко» с. Любарці та ДНЗ «Ялинка» с. Старе.

Для забезпечення дошкільних навчальних закладів продуктами харчування та сировиною здійснюються тендерні закупівлі. Відділом освіти райдержадміністрації в 2016 році було проведено 7 процедур конкурсних торгів на закупівлю продуктів харчування (яловичина, свинина; молоко; кефір, сметана, йогурт; сир кисломолочний; вершкове масло; м'ясо птиці та філе куряче; морожена риба та філе).

Питання організації харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах перебуває на постійному контролі відділу освіти та Бориспільської райдержадміністрації.

Начальник відділу освіти М.І.Каськів