З метою створення необхідних економічних, організаційно-правових та соціальних умов для забезпечення продуктивної зайнятості насе¬лення району, раціонального використання його трудового потенціалу, залучення незайнятої частини громадян працездатного віку, у тому числі громадян з обмеженими можливостями, до економічно активної діяльності, забезпечення стабільного та ефективного розвитку малого підприємництва району, підвищення його значення у соціально-економічному житті, як одного з основних факторів впливу на формування ринку праці, зниження безробіття, створення нових робочих місць розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.03.2013 року № 193 схвалено та рішенням Бориспільської районної ради від 04.07.2013 року затверджено програму зайнятості населення Бориспільського району на 2013 - 2017 роки.

Протягом січня 2017 року послугами служби зайнятості скористалося 1399 осіб із числа незайнятого населення, в тому числі 482 - це жителі району, що на 29 осіб більше, ніж за січень 2016 року. Станом на 01.02.2017 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 473 мешканці Бориспільського району, з них 167 осіб мають статус безробітного, та 125 отримує допомогу по безробіттю.

Серед незайнятого населення, що перебувало на обліку в центрі зайнятості протягом січня 2017 року – 51% мало повну вищу освіту, 19% – базову вищу освіту, 12% – професійно-технічну, 18% – повну загальну середню освіту.

Чисельність незайнятих громадян, які працевлаштувалися за сприянням служби зайнятості у січні 2017 року становила 26 осіб, з них 12 проживають в сільській місцевості. Також, станом на 01.02.2017 року статус безробітного має 9 осіб із числа ВПО, з них 2 особи проживає на території Бориспільського району. (1 особа працевлаштована). Із числа демобілізованих учасників АТО по м. Бориспіль та Бориспільському районі, до центру зайнятості, протягом січня 2017 року звернулося 3 особи (1 – район). Всього на обліку в центрі зайнятості у 2017 році перебувало 23 жителі Бориспільського району з числа демобілізованих учасників АТО. Всім призначена виплата допомоги по безробіттю. Протягом січня 2017 року – 2 особи працевлаштовані.

Ситуація із зайнятістю колишніх військових насправді проблемна – демобілізовані учасники АТО переживають повоєнний синдром, а роботодавці бояться нестійкого психічного стану демобілізованих бійців, тому не надто поспішають брати їх на роботу. Особливу увагу потрібно приділити демобілізованим учасникам АТО, які набули інвалідність.

Станом на 01.02.2017 року статус безробітного має 3 особи з інвалідністю. На жаль, забезпечити їх роботою, яку рекомендує комісія МСЕК, та яку могли б вони виконувати, служба зайнятості не може. Адже, як правило, роботодавці подають низькокваліфіковані вакансії із мінімальною заробітною платою, які не відповідають можливостям, медичним рекомендаціям та бажанням шукачів роботи.

З метою забезпечення роботодавців працівниками з числа безробітних за необхідними професіями та скорочення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, служба зайнятості проводить професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних. Протягом січня 2017 року професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 25 безробітних, з них 9 – це жителі Бориспільського району.

З метою сприяння незайнятим громадянам у працевлаштуванні, службою зайнятості проводиться профорієнтаційна робота. Постійно проходять профорієнтаційні заходи для орієнтації осіб, котрі звертаються до служби зайнятості на професії, соціально необхідні та актуальні на ринку праці з метою їх подальшого працевлаштування. Протягом січня 2017 року 90 осіб, що проживають на території Бориспільського району, отримали профорієнтаційні послуги.

З метою налагодження тісної співпраці щодо укомплектування підприємств персоналом проводяться різноманітні заходи, в тому числі семінари, робочі зустрічі, ярмарки вакансій з роботодавцями та відвідування підприємств фахівцями центру зайнятості. Так, 27 січня 2017 року у приміщенні Бориспільського міськрайонного центру зайнятості проведений міні-ярмарок вакансій для безробітних та шукачів роботи за участю ринкоутворюючого підприємства Бориспільського району СТОВ «Старинська птахофабрика». Роботодавцем було заявлено широке коло вакансій, серед яких: лікарі ветеринарної медицини, санітари, птахівники, бригадири виробничої дільниці, водії, електрики, слюсарі, слюсарі контрольно-вимірювальний приладів та автоматики, електрогазозварники, провідний інженер з комп’ютерних систем, менеджер управління проектами та інші.

З початку поточного року маємо позитивну динаміку щодо пропозиції робочих місць, а саме: у січні 2017 року в базі служби зайнятості налічувалось 324 вакансії, що на 136 більше, ніж рік тому. Найбільше вакансій в таких галузях економіки: оптова та роздрібна торгівля, транспорт, будівництво, сільське господарство, громадське харчування, освіта, переробна промисловість. Майже 13% вакансій мали рівень оплати в розмірі мінімальної заробітної плати, 78 % - від мінімальної до середньої заробітної плати і 9 % - більше середньої заробітної плати.

Центр зайнятості тісно співпрацює з такими роботодавцями Бориспільського району: КП ЖКХ «Щасливський», СТОВ «Старинська птахофабрика», ТОВ «Офіс Менеджмент», КП «Горянин» Гірської сільської ради, ТОВ «БФ Завод», ТОВ «Натурпродукти». Фахівцями центру зайнятості постійно проводиться аналіз ситуації на ринку праці з метою оперативного прийняття ефективних рішень щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості.

Бориспільський міськрайонний центр зайнятості у листопаді 2016 року звернувся до сільських рад району з пропозицією передбачити фінансування оплачуваних громадських робіт для працевлаштування громадян з числа безробітних у 2017 році (даний вид зайнятості визначений Програмою зайнятості населення Бориспільського району на 2013-2017 роки). Та, на жаль, відгукнулися тільки такі сільські ради: Вороньківська, Вишеньківська, Гірська та Іванківська.

Проблемними питаннями, залишаються: низький рівень та легалізація заробітних плат; кількість заявлених вакансій роботодавцями (не всі роботодавці співпрацюють із службою зайнятості); підбір роботи для осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.

В.о. директора Бориспільського міськрайонного центру зайнятості Самойленко Є.В.