Бориспільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області повідомляє, що завдяки банківському обслуговуванню пенсіонери можуть гарантовано, вчасно та зручно отримувати свої пенсії.

З 1999 року, відповідно до Указу Президента України, громадяни набули право одержувати свої пенсії в банківських установах. На той час лише 2 банки нашої держави здійснювали пенсійні програми. Нині в м. Борисполі та Бориспільському районі послугами відділень банків користується 13 340 пенсіонерів, (це становить 43,81% від загальної кількості пенсіонерів). Динаміка зростання отримувачів пенсій через установи банків пояснюється дуже просто: одержання пенсій через банки вигідне пенсіонерам, Пенсійному фонду України і самим банкам.

Відомо, що до Указу Президента виняткове право на обслуговування пенсіонерів мала пошта. Та й сьогодні більшість пенсіонерів міста та району ( це близько 56,19% від загальної кількості пенсіонерів) отримують свої пенсії та грошові допомоги через поштові відділення. Проте, така послуга здійснюється не безкоштовно, за це Пенсійний фонд сплачує значні кошти.

Одержання пенсії через банки позбавляє людину непотрібних клопотів. Гроші надходять на банківський рахунок пенсіонера — і забрати їх можна в будь-який зручний для нього час. Політика банків передбачає збільшення розміру відсотків, які нараховуються по залишках коштів на поточних рахунках одержувачів, а також розширення інших додаткових послуг якісного обслуговування пенсіонерів, наприклад, оплату комунальних послуг, отримання коштів за пластиковими картками.

Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків. Виплата пенсій через банки вигідна й Пенсійному фонду України, адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, а значить, Фонд може зекономити на своїх адміністративних витратах, пов’язаних із доставкою пенсій. Тобто, у Фонді вивільняються кошти, які можна використати для підвищення розміру пенсій.

Розширення кола банків, уповноважених обслуговувати поточні рахунки пенсіонерів, та збільшення обсягів перерахування на них коштів надають Пенсійному фонду можливості отримати додаткові джерела підвищення розміру виплат.

У випадку виникнення сумнівів щодо фінансової спроможності банку, угода з таким банком не укладається. Особи, винні у порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законодавством України.

До речі, для того, щоб оформити виплату пенсії через банк, необхідні такі документи: пенсійне посвідчення, паспорт, копія ідентифікаційного номера, а для пенсій нового призначення взамін пенсійного посвідчення - довідку з Пенсійного фонду.

Отже, отримання пенсії через банк — це:

  • Виплата пенсій у будь-який зручний для вас час.
  • Отримання пенсій та оплата рахунків може здійснюватися за допомогою пластикових карток, які видаються пенсіонерам безкоштовно.
  • Можливість зняти з рахунку не всю пенсію, а тільки необхідну суму. Щомісячне нарахування процентів на залишок вкладу .
  • Можливість перерахування грошей з рахунку на оплату комунальних послуг.
  • Таємниця банківського рахунку, інформація про який суворо охороняється, тому розмір пенсії відомий лише власнику рахунку .
  • Можливість оформлення доручення на отримання коштів.
  • Безкоштовне обслуговування вкладних рахунків. На даний час Бориспільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Київської області укладено угоди з 8 банками, а саме: з „Ощадним банком України“ , „Райффайзен банком “Аваль”, „Приватбанком”, „Укргазбанком”, „Укрсоцбанком”, „Креді Агріколь банком“, „ Укрсиббанком“, з “Укрексімбанком“.

Підготувала інформацію начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії № 2 Рожкова К.Д.