Бориспільська районна державна адміністрація – карта району (Збільшити карту)
Бориспільщина: досягнення та пріоритети розвитку
Бориспільський район утворений у 1923 році.
Знаходиться у східній частині Київської області. Площа – 148,5 тис. га, 5,3% загальної території області. На заході межує з територією м. Києва, на сході – з Баришівським і Переяслав-Хмельницьким районами, на півночі – з Броварським і Баришівським районами, на півдні – з Обухівським і Кагарлицьким районами.
У Бориспільському районі – 43 населених пункти, 20 сільських рад. Населення становить 53 тисяч 215 осіб.
Бориспільщина має розвинуту транспортну інфраструктуру. На території району діє державний міжнародний аеропорт «Бориспіль», проходить автомагістраль Київ-Бориспіль-Харків, залізниця Київ-Харків зі станціями «Бориспіль», «Чубинське», «Кучаків».
Вигідне географічне розташування району, сприятливий інвестиційний клімат та ефективна взаємодія Бориспільської районної державної адміністрації Київської області з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання спрямовані на втілення у районі загальнодержавних реформ, виконання завдань Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бориспільського району на 2017 рік, вирішення актуальних питань життєдіяльності району.
Бюджет
До зведеного бюджету Бориспільського району за січень-червень 2019 року надійшло доходів у сумі 645736,7 тис. грн, в тому числі: доходів – 429236,0 тис. грн, офіційних трансфертів – 216500,7 тис. грн.
Виконання по доходам становить 107,6 %, що більше планових показників на 30348,8 тис. грн.
Основним бюджетоутворюючим податком у складі доходів загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 66,0 відсотка. За січень – червень 2019 року надходження податку склали 283297,5 тис. грн., що становить 105,5 відсотка до плану на звітну дату. Понад плану надійшло 14780,3 тис. грн.
Соціально-економічний розвиток
Станом на 01.01.2019 року за показниками соціально-економічного та культурного Бориспільський район посідає перше місце в Київській області.
Однією з найважливіших ланок економіки району є промислове виробництво.
Станом на 01.07.2019 року обсяг виробленої продукції підприємствами району складає 1420,0 млн. грн., обсяг реалізованої продукції – 1200,0 млн. грн., що складає 162,0% до показників 2018 року та 2,2% до обласного показника.
Сільськогосподарські підприємства району в оптимальні агротехнічні терміни завершили комплекс весняно-польових робіт.
Ярими культурами в районі було засіяно 34,5 тис. га., в тому числі: ячменю-1,8 тис. га, овса-0,1 тис. га, кукурудзи на зерно-18,7 тис. га, соняшнику-7,9 тис. га, сої-4,6 тис. га.
За шість місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено продукції в постійних цінах 2010 року на суму 97916 тис. грн.. що на 967 тис. грн. більше ніж за перше півріччя 2018 року.
За 2018 рік за рахунок усіх джерел фінансування в Бориспільському районі освоєно 3719,2 млн. грн. капітальних інвестицій, інвестиції в основний капітал становлять 3521,7 млн грн. Обсяг капітальних інвестицій в розрахунку на 1 особу склав 69910 грн.
Створення сприятливого інвестиційного клімату на території району дало можливість за I півріччя 2019 року ввести в експлуатацію:
- ТОВ «Віннер Імпортс Україна ЛТД» – Автоцентр Bentley- комплекс для торгівлі автомобілями та їх ремонту (Великоолександрівська сільська рада);
- ТОВ «Глуско Рітейл» – реконструкція АЗС з комплексом супутніх послуг (С. Щасливе, вул. Харківське шосе, 3);
- ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – І черга багаторівневого паркінгу (Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7);
- ФОП Рожманов І.В.- будівництво житлового багатоквартирного будинку, с.Щасливе, пров.Ювілейний,2, загальна площа 9069,39 кв.м.
Розпочато реалізації намірів будівництва чотирьохзіркового готелю ТОВ «СКАЙ ХОТЕЛ ГРУП» на території ДП «МА «Бориспіль» та багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями ЖБК «Тріумф Софіївський» в с. Щасливе по вул. Героїв Майдану, 15.
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника району становить 17277 грн., що складає 148,0% до відповідного періоду минулого року та 132,0% до показника по області.
З початку 2019 року фактів щодо виплати заробітної плати менше мінімальної на підприємствах району не надходило. Заробітна плата працівникам нараховується вчасно та в повному обсязі.
Протягом І півріччя 2019 року у рамках програми «Турбота» була надана одноразова матеріальна допомога 10615 громадянам району на загальну суму 13103,5 тис. грн., з них 24 військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції на суму 200,0 тис. грн. та 9 контрактникам на суму 180,0 тис. грн.
Природа
Бориспільський район лежить у межах терасової частини Придніпровської низини, поверхня якої характеризується слабо хвилястим рельєфом. У заплаві Дніпра – численні прируслові вали, стариці, болота.
Корисні копалини: пісок, суглинок, торф.
Бориспільський район належить до недостатньої вологої, теплової, агро-кліматичної зони. Ріки басейну Дніпра – Трубіж, Карань, Красилівка, Ільтиця, Іква, Павлівка. На південному заході району – Канівське водосховище.
Грунти – темно-сірі опідзолені та ясно-сірі лісові, дерново-підзолисті та чорноземи опідзолені.
Історія
На території району 32 пам’ятники, 50 братських могил, 4 меморіальних комплекси.
Під час Другої Світової Війни Бориспільський район був окупований німецько-фашистськими загарбниками 20 вересня 1941 року, а звільнений — 24 вересня 1943 року.
За два роки окупації фашисти вбили і закатували в районі 497 громадян. Понад 5 тисяч вивезли до Німеччини. В боях за визволення Батьківщини загинуло понад 8 тисяч мешканців району. На території району споруджено 80 пам’ятників і обелісків.
В 50 братських могилах поховано 4,5 тисячі воїнів.
На території району зосереджені численні археологічні пам’ятки, що включені до реєстру культурної спадщини – це 24 кургани, 53 поселення, 5 городищ різних історичних епох.
Покровська церква в с. Сулимівка – пам’ятка архітектури 17-го ст., а також пам’ятник садово-паркової архітектури – Сулимівський парк.
Культура
Бориспільщина – Батьківщина відомого українського етнографа, фольклориста і вченого, автора слів гімну України «Ще не вмерла Україна» П.П Чубинського.
В населених пунктах району діють 34 клубні установи, музична школа в с. Щасливе, школа мистецтв в с. Велика Олександрівка з її філіями і 34 сільських бібліотеки.
Працюють 14 народних колективів художньої самодіяльності. Серед них — народна хорова капела імені Чубинського та ансамбль «Барви України».
Наші люди — гордість України
Гідністю Бориспільщини є люди, які народилися, працювали або працюють в районі: Іван Некраше́вич — український поет і проповідник другої половини XVIII ст. (с. Вишеньки); Петро Верна – заслужений майстер народної творчості України, різьбяр по дереву (с. Гора); Павло Кислий – академік, український вчений з металознавства (с. Мала Олександрівка); Сергій Чорний – професор астрономії (с. Лебедин); Василь Швець – поет, член Спілки письменників України (с. Іванків); Єлизавета Миронова – художниця, член Спілки художників України (с. Сошників); Олександр Зюзькін — заслужений артист України, диригент народної академічної хорової капели імені П.П. Чубинського; Петро Засенко – поет, член Спілки Національної Спілки письменників України (с. Любарці); Наталія Скаку́н — заслужений майстер спорту з важкої атлетики, володарка 51 рекорду України, 4 рекордів Європи, рекорду світу, учасниця Сіднейських Олімпійських ігор (с. Лебедин); Валерій Гудзь — полковник, учасник АТО/ООС, Народний Герой України.