Сьогодні, 18 травня, працівники Бориспільської районної державної адміністрації урочисто відзначили День вишиванки.

Державні службовці вийшли на роботу у вишитих сорочках та сукнях. Підтримувати стародавні українські традиції та наслідувати звичаї пращурів вважають обов’язком кожного громадянина. Адже вишиванка для українців – могутній символ благополуччя, а свято вишиванки символізує національну єдність.

В акції взяли участь голова райдержадміністрації Дмитро Воронін, його заступник Роман Шуменко, керівник апарату Ірина Тур, начальники управлінь, відділів, служб та працівники майже всіх структурних підрозділів.

День вишиванки відзначають в Україні в третій четвер травня. Цього дня влаштовують марші вишиванок, проводять культурно-масові заходи, влаштовують фотоквести в соціальних мережах, зокрема, у Facebook.

Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на лекції, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Історія вишиванки. Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальний скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення цього національного одягу. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana.