Відповідно до Законів України „Про місцеві державні адміністрації”, „Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк”, ст. 25 Кримінально- виконавчого кодексу України, Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2004 року № 429, з метою здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань при Бориспільській райдержадміністрації створена та діє спостережна комісія.

До складу спостережної комісії входять представники громадських організацій, органу виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ і організацій району.

Робота спостережної комісії у 2016 році була спрямована на організацію та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб, які відбувають покарання у БВК № 119, сприянні у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, наданні допомоги у соціальній адаптації, особам, які звільнилися від відбування покарання і повернулись на проживання у села району.

Протягом 2016 року спостережною комісією було проведено 21 засідання, із яких 11 засідань спільно з комісією Бориспільської виправної колонії № 119 на території установи.

Під час виїзних засідань членами спостережної комісії з метою вивчення умов відбування покарання засудженими проводили огляд відділень соціально-психологічної служби, ДІЗО, дільниці карантину, діагностики і розподілу, дільниці соціальної реабілітації, приміщення лазні, їдальні, медично-санітарної частини, кімнат коротко та довгострокових побачень.

Члени спостережної комісії також відвідували промислову зону, де знайомились з умовами праці засуджених, дотриманням ними техніки безпеки на виробництві, оплати праці. Із засудженими проводилися бесіди соціально-виховного характеру з метою недопущення у майбутньому вчинення злочинних дій.

Під час виїзний засідань проводився також особистий прийом засуджених, надавалась юридична консультація, проводилась роз’яснювальна робота щодо можливостей отримання освіти та відповідної спеціальності у школі при установі та ПТУ.

За 2016 рік спостережною комісією було розглянуто 45 справ засуджених щодо зміни режиму утримання, із них: 35 - щодо умовно-дострокового звільнення, 2 - встановлення адміністративного нагляду, 3 - заміни покарання більш м'яким, 1 - переведення до дільниці соціальної реабілітації, 4 - переведення з дільниці соціальної реабілітації до дільниці ре соціалізації.

При розгляді справ засуджених щодо зміни режиму утримання, зокрема, умовно-дострокового звільнення проводились бесіди із засудженими щодо наявності у кожного із них паспорта громадянина України, реєстрації та фактичного місця для проживання, родинних зв'язків. Надавалась довідкова інформація про установи, до яких можна звернутись за допомогою у вирішенні питань проживання, працевлаштування та соціальної адаптації.

На засіданнях спостережної комісії у 2016 році також розглядалися питання: Про проведення консультацій ЦСССДМ із засудженими, які звільнились з місць позбавлення волі та умовно засудженими особами; Про стан навчального процесу у Бориспільській ВК № 119; Про порушення порядку перебування на обліку Бориспільського міськрайонного відділу КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області осіб, які засуджені до покарання не пов’язаних із позбавленням волі. Розглядались повідомлення, що надходили із виправних колоній про повернення на постійне місце проживання звільнених від відбування покарання осіб та матеріали, які надходили із Апеляційного Суду Київської області.

Членами спостережної комісією проводився моніторинговий візит до БВК № 119 з метою вивчення стану матеріально-побутового забезпечення засуджених. Під час візиту було здійснено огляд житлово-побутових приміщень установи та перевірено умови тримання засуджених в колонії.

Спостережна комісія приймала участь у проведенні спільних з Бориспільською ВК № 119 заходів соціально-виховного характеру: Дні відкритих дверей, врученні паспортів громадянина України з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України. Дня знань.

Спостережна комісія потягом минулого року тісно співпрацювала з РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області, ВЦПД “Громадський захисник”, громадською організацією “Київ - рідний дім”, виконкомами сільських рад та дільничними інспекторами, які безпосередньо приймали участь у засіданнях спостережної комісії та надавали допомогу у вирішенні питань соціальної адаптації особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, повернулись на проживання у села району і у силу різних обставин потребували матеріальної допомоги, вирішення житлових питань, працевлаштування тощо.

Секретар спостережної комісії З.І.Лінкевич