Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного!

//Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного!

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного!

2020-07-31T14:31:30+00:00 31 Липня 2020|

У нинішніх умовах актуальною залишається тема боротьби з виплатою заробітної сплати у «конвертах», реалізації гарантій оплати праці та організації заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Від несплати податків та внесків із тіньових доходів країна щороку втрачає мільярди гривень доходів до державного і місцевих бюджетів та Пенсійного фонду України, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного пенсійного забезпечення у майбутньому.

На жаль, більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (зазвичай мінімальну) заробітну плату, а решту у вигляді так званої доплати – неофіційно (розмір якої значно перевищує мінімальну). З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові договори для мінімізації понесених витрат.

Працівники, які одержують заробіток «у конвертах», є заручниками самих себе, адже, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій, а отже – стабільного та забезпеченого майбутнього. Громадяни, які працють не офіційно без укладання трудової угоди позбавляють себе трудового стражу, допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплачуваної відпустки та інших соціальних виплат.

З огляду на це, посилюється відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю, а саме: за допуск працівника до роботи без укладання трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі виконання роботи повного робочого часу, установленого на підприємстві; виплату зарплати без нарахування та сплати єдиного соціального внеску; недотримання встановлених законодавством мінімальних державних соціальних гарантій в оплаті праці; незаконне звільнення з роботи працівника; недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні та ін.

Наголошуємо, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2020 становить 4723,00 грн., відповідно розмір мінімального страхового внеску становить – 1039,06 грн.

Шановні роботодавці! Вкотре закликаємо Вас: не прирікайте своїх найманих працівників на мізерні соціальні гарантії у майбутньому! Чітко дотримуйтеся вимог законодавства про працю.

Шановні працівники! Пам’ятайте: легальна заробітна плата – запорука стабільної пенсії! При отриманні мінімальної заробітної плати Ви не можете претендувати у майбутньому на розмір пенсійної виплати більший, ніж мінімальний розмір пенсії.

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 9   +   7   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"