Рішення комісії ТЕБ і НС про послаблення карантину на території Бориспільщини

//Рішення комісії ТЕБ і НС про послаблення карантину на території Бориспільщини

Рішення комісії ТЕБ і НС про послаблення карантину на території Бориспільщини

2020-05-25T17:57:52+00:00 25 Травня 2020|

Рішенням комісії ТЕБ та НС на території Бориспільського району карантин послаблено. Однак встановлено нові правила госпіталізації пацієнтів у медичні заклади, правила роботи громадського транспорту, готелів, ДНЗ, проведення спортивних  заходів та релігійних зібрань. 

25 травня під керівництвом очільника Бориспільщини Володимира Строканя відбулося позачергове засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бориспільського району.

Засідання проходило відповідно до протоколів Київської обласної комісії ТЕБ та НС (протокол №15 від 22.05.2020 року та протокол №16 від 25.05.2020 року). Згідно рішень обласної комісій на території Київської області продовжено карантин до 22 червня 2020 року та послаблено протиепідемічні заходи.

До порядку денного було винесено три важливі для регіону на даний час питання:

 • Про протиепідемічний стан на території Бориспільського району Київської області, пов’язаний із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та продовження карантину.
 • Про послаблення протиепідемічних заходів на території Бориспільського району Київської області.
 • Про проведення планової госпіталізації в закладах охорони здоров’я Бориспільського району Київської області

Заслухавши інформацію директора КНП «ББЛІЛ» Олександра Щура, директора КНП БРР «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Анни Ільчишиної та завідувача Бориспільським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «ОЛУ МОЗ України» Андрія Веремія про епідеміологічну ситуацію у населених пунктах району, члени комісії прийняли рішення продовжити дію карантину на території Бориспільського району з 22 травня 2020 року по 22 червня 2020 року.

Структурним підрозділам Бориспільської районної адміністрації, територіальним органам виконавчої влади, виконавчим комітетам сільських  рад, керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території Бориспільського району доручено забезпечити виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Термін дотримання виконання постійно, на час дії карантину.

У районі карантин послаблено

Питання про послаблення протиепідемічних заходів на території Бориспільського району розглядалося відповідно до протоколу №16 від 25.05. 2020 року позачергового засідання Київської обласної комісії з питань ТЕБ та НС станом на 25 травня 2020 року відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» Київська область одночасно відповідає таким ознакам:

інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення, в Київській області складає 11,94 осіб на 100 тис. населення;

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш ніж 50 відсотків, у Київській області складає 19,2 відсотків;

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів, в Київській області складає 19,74 на 100 тис. населення.

За результатами доповіді А.Веремія, з урахуванням обговорення, комісія вирішила запровадити послаблення протиепідемічних заходів на території Бориспільського району за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановами Головного державного санітарного лікаря України, та дозволити з 26 травня 2020 року.

Відновлення роботи транспорту

Регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у приміському сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб за умови забезпечення протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом на період карантину:

 • перевізником має бути визначена відповідальна особа, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни;
 • працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків;
 • при вимірюванні температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

При здійсненні перевезення пасажирів повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше 1 метра або наявність фізичних бар’єрів (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). Всі члени екіпажу повинні знаходитись в респіраторах (без клапану) або медичних масках.

Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску. Поруч з пасажирськими дверима розміщується нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту для користування пасажирським транспортом.

Перед кожною зміною проводиться вологе прибирання транспортного засобу з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, у тому числі місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо). За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. За сприятливих погодних умов рекомендовано здійснювати перевезення при відкритих вікнах.

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів доручено управлінню розвитку інфраструктури та охорони довкілля Бориспільської райдержадміністрації, Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль УПП у Київській області ДПП НП України, виконавчим комітетам сільських рад.

Правила роботи готелів

Готелі на території Бориспільщини можуть відновлювати свою діяльність за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:

 • працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків;
 • при вимірюванні температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.
 1. На вході в готель і в коридорах (вестибюлях) необхідно:
 • розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;
 • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

При появі симптомів респіраторного захворювання та/або підвищення температури у особи, яка проживає в готелі, така особа підлягає ізоляції в номері до отримання консультації медичного працівника.

2. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі. Допуск відвідувачів та перебування у готелі (за межами кімнати) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці так, щоб були покриті ніс та рот.

Адміністрація готелю має не допускати утворення черг у місцях можливого скупчення відвідувачів (рецепція, вестибюлі, ліфтові холи тощо). В місцях потенційного скупчення відвідувачів повинно бути нанесене тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри.

Для уникнення черг при реєстрації поселення в готель необхідно забезпечити можливість попередньої онлайн-реєстрації відвідувачів.

На рецепції готелю встановлюється захисний екран між персоналом та відвідувачами.

3. У готелях, до зняття відповідних обмежень, забороняється робота конференцзалів, фітнес- та спацентрів, ресторанів тощо.

Після зняття обмежень для забезпечення протиепідемічних заходів потрібно додатково враховувати рекомендації, передбачені для зазначених об’єктів/зон.

4. Харчування в готелях може бути організоване шляхом доставки їжі в кімнати за попереднім замовленням відвідувачів або в ресторанах (кафе) готелів лише на відкритих (літніх) майданчиках на відкритому повітрі, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох відвідувачів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років).

Адміністрація готелю повинна забезпечити:

 • наявність щонайменше п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах номерів та санвузлах загального користування. Використання багаторазових рушників заборонено (окрім персональних в номерах);
 • щогодинне вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
 • дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) кожні 3-4 години;
 • безперебійну роботу систем вентиляції;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок у місцях загального користування (холах, коридорах тощо);
 • обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОУЮ-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.

Працівники готелю зобов’язані:

 • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу на 3 години;
 • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
 • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів доручено управлінню розвитку інфраструктури та охорони довкілля Бориспільської райдержадміністрації, Бориспільському управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, виконавчим комітетам сільських рад.

Проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб, за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:

 1. Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу.
 2. Особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.
 3. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків.

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів доручено управлінню гуманітарного розвитку Бориспільської райдержадміністрації, виконавчим комітетам сільських рад.

Проведення релігійних заходів за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:

 • дозволяється одночасне перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;
 • на вході до будівлі організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів;
 • усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до будівлі.
 • особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.
 • обов’язкове перебування в будівлі в засобах індивідуального захисту (ЗІЗ).

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів покладено на виконавчі комітети сільських, селищних рад.

Робота ДНЗ

Відвідування закладів дошкільної освіти дозволено з 1 червня  2020 року за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановами Головного державного санітарного лікаря України:

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням тимчасових рекомендацій, затверджених Постановою санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. №25 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19», спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Засновники/суб’єкти господарювання повинні здійснювати оцінку ризиків щодо спроможності закладу забезпечити належне виконання цих рекомендацій, у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення та враховувати їх при прийнятті рішень щодо відновлення роботи в умовах карантину.

 1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.
 2. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.
 3. При вимірюванні температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу:
 • температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) із занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.
 • діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

4. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску так, щоб були покриті ніс та рот.

5. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

6. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо), проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

На період карантину забороняється:

використання багаторазових (тканинних) рушників; використання м’яких (м’яко набивних) іграшок;

використання килимів з довгим ворсом;

перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

На період карантину рекомендується:

розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;

обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю за їх дотриманням;

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання; надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;

переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

Суб’єкт господарської діяльності/засновник повинен забезпечити:

працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням; навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль за дотриманням цих правил;

наявність рідкого мила та паперових рушників у санвузлах; інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

дезінфекцію поверхонь не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;

провітрювання приміщень протягом не менше ніж 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня; централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією; недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей; тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.

Працівники повинні:

регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо; утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо; самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів покладено на управління гуманітарного розвитку Бориспільської райдержадміністрації, Бориспільське управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, виконавчі комітети сільських рад.

Госпіталізація при умові ПЛР-тестування

Питання про проведення планової госпіталізації в закладах охорони здоров’я Бориспільського району розглядалося відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на період дії карантину забороняється закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім планової госпіталізації в регіонах, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50%.

Районною комісією ТЕБ та НС прийнято рішення про дозвіл планової госпіталізації в закладах охорони здоров’я на території Бориспільського району з 26 травня 2020 року за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановами Головного державного санітарного лікаря України, та наявності ПЛР-тесту  не пізніше 72 години.

Усі медичні працівники, які надають медичну допомогу у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

Тетяна Ходченко

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 1   +   10   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"