Бориспільська лікарня готова до можливих спалахів пандемії

//Бориспільська лікарня готова до можливих спалахів пандемії

Бориспільська лікарня готова до можливих спалахів пандемії

2020-04-23T17:06:29+00:00 23 Квітня 2020|

КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» увійшла в стадію ремонтних робіт влітку 2019 року. На жаль, ремонт інфекційного відділення припав саме на пандемію коронавірусу в Україні.

Перший випадок підозри на коронавірусну інфекцію у місті Бориспіль було зафіксовано 25 березня 2020 року. Тоді для уточнення діагнозу та лікування пацієнта направили до опорної Білоцерківської лікарні № 3.

Вже за місяць кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19 на території Бориспільщини стрімко зросла. Станом на 23 березня у місті та населених пунктах району зафіксовано  понад 100 випадків підозри на захворювання. Лабораторним методом ПЛР діагноз коронавірусна інфекція COVID-19 поставлено 36 жителям регіону. Через стрімкий приріст хворих в Київській області наразі бориспільських пацієнтів направляють до Переяславської ЦРЛ.

«Госпіталізація наших хворих з коронавірусом спочатку відбувалась у лікарню Білої Церкви, наразі до Переяслава. Натомість звідти до Борисполя привозять хворих із інсультами, інфарктами та хірургічними патологіями» — ділиться директор КНП «ББЛІЛ» Олександр Щур та уточнює, що в разі якщо Переяславська лікарня буде переповнена, пацієнти з коронавірусом почнуть надходити до ББЛІЛ.

Лікарня зможе приймати хворих із COVID-19

«Ремонт в інфекційному відділенні триває, але про запас ми маємо окремий корпус неврологічного відділення, в якому є можливість розмістити 50 ліжок для пацієнтів із COVID-19. При можливих сильних спалахах інфекційного захворювання, кількість ліжкомісць можна буде збільшити у два рази» — повідомив Щур.

Наразі приміщення неврології  переоснащують під потреби інфекційного відділення: на вході до будівлі облаштовано пандус, у самому приміщенні проведені кисневі трубки таким чином, щоб за потреби до кожного ліжка доставлявся кисень. За словами Олександра Щура, у відділенні вже облаштовано 6 палат по чотири пацієнти кожна, у лікарні є 8 концентраторів кисню та 11 апаратів ШВЛ. «Ми почали спрощену (поза тендерними торгами) процедуру закупівлі трьох додаткових апаратів ШВЛ. Вже за тиждень-два вони надійдуть до медзакладу. Медперсонал готується до можливого прийому хворих із коронавірусом. Лікарня має необхідне оснащення, фінансування відбувається за рахунок коштів районного бюджету та благодійних надходжень. Небайдужі підприємці також часто надають необхідну допомогу» — розповів директор ББЛІЛ.

Очільник Бориспільщини про готовність району до пандемії

Голова Бориспільської РДА Володимир Строкань майже щоденно інспектує хід виконання ремонтних робіт у КНП «ББЛІЛ». За його словами роботи тривають за планом, працівники підрядних організацій працюють щоденно без вихідних, а в окремих випадках і у цілодобовому режимі.

«Ситуація з ремонтом під контролем. На сьогодні медичний персонал повністю забезпечений засобами індивідуального захисту. Окрім одноразових костюмів, захисних масок, рукавичок, окулярів та взуття, маємо і багаторазові захисні костюми та достатню кількість деззасобів. Окрім того, за підтримки підприємців Бориспільщини створено ініціативний громадський штаб. Приватний бізнес допомагає нам, забезпечуючи ті потреби, які не можливо покрити без довгих тендерних процедур» — повідомив голова Бориспільської РДА.

Також Володимир Строкань додав, що первинна ланка медицини району повністю забезпечена засобами індивідуального захисту, є необхідна кількість експрес-тестів для виявлення коронавірусу, а головне, відповідальне ставлення сімейних лікарів до потреб пацієнтів.

«На сьогоднішній день Бориспільський район до пандемії готовий!» — резюмував голова райдержадміністрації.

 

Автор Тетяна Ходченко

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 5   +   10   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"