Бориспільська лікарня та COVID-19

//Бориспільська лікарня та COVID-19

Бориспільська лікарня та COVID-19

2020-03-16T11:56:52+00:00 16 Березня 2020|

Про роботу бориспільської лікарні в умовах карантину, наявність тест-систем для виявлення коронавірусу та інструктаж для лікарів під час виявлення COVID-19 розповів директор Комунального некомерційного підприємства Бориспільської районної ради Київської області та Бориспільської міської ради Київської області «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександр Щур

Чи потрібен був карантин та яка його основна мета?

Однозначно карантин був необхідним. На жаль його ведення не убереже нас 100% від інфекції — будуть і хворі, і можливо, навіть, померлі. Головною ціллю даного карантину є можливість розтягти захворюваність серед населення в часі. Працює це наступним способом: люди не хворітимуть масово, що дасть можливість належного розміщення госпіталізованих у мед закладах та надання їм необхідного лікування.

Чому першочергово на карантин було закрито дитячі навчальні заклади, а не великі підприємства чи кордони?

Школи та садочки закрили через необхідність ліквідації місць скупчення людей. Не секрет, що діти і так часто хворіють на респіраторні захворювання, тож можна вважати, що карантин першочергово уберіг їх від ГРВІ. На жаль закрити заводи чи зупинити роботу громадського транспорту одночасно не можливо.  Це все треба робити, це вже робиться, але поступово.

В якому режимі в умовах карантину працює бориспільська лікарня?

Медзаклад працює у посиленому режимі. На жаль епідемія застала нас в період перебудови лікарні, це ускладнює її роботу. Але ми працюємо 24/7.

Дійсно у ББЛІЛ активно проводяться ремонти,  не стало виключенням і інфекційне відділення. Куди першочергово потраплятиме пацієнт із підозрою на коронавірус?

Хворого із підозрою на коронавірус для подальшого обстеження направлятимемо в окремий ізольований бокс, що розміщується в холі приймального відділення.

Чому бокс розміщується у холі лікарні, а не десь окремо від основної будівлі?

На жаль, окремого приміщення немає. Можливості поєднати відділення теж нема.

Чи розроблено в лікарні інструктаж дій лікарів при підозрі у пацієнта COVID-19?

Наказ по лікарні є, щоденно проводиться навчання медперсоналу приймального та інфекційного відділень. Алгоритм дій наступний: якщо у пацієнта температура вище 37,6 — на нього одягається маска, людину поміщаємо в бокс. Подальше обстеження ведеться лише в ізольованому боксі. Лікарі проводять з пацієнтом анамнез (шляхом опитування збираються відомості про пацієнта і розвиток його захворювання) ,також проводиться ряд тестів. При їх позитивному результаті хворий переміщується у спеціальну кімнату, де очікує на екстрену службу. Медики екстреної транспортують пацієнта з підозрою на коронавірус до Білої Церкви.

Які засоби захисту від коронавірусу наявні в медзакладі для персоналу? Чи є тести для виявленні вірусу?

Вже закуплено 50 тест-систем для виявлення COVID-19 , також маємо пірометри, двадцять захисних комбінезонів, тридцять комплектів протиепідемічного одягу, майже 4 тис респіраторів, захисні маски, рукавиці та окуляри. У найближчі дні очікуємо на додаткові тести, захисні костюми, хімстійкі комбінезони, додаткові рукавиці, маски, чоботи ПВХ, пірометри, окремі баки для сміття та біотуалети (останні необхідні на випадок підозри інфекції у пацієнта на час очікування екстреної служби для транспортування у Білу Церкву).

Скільки апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) у лікарні? Чи достатня їх кількість?

Бориспільську лікарню не внесено до переліку медзакладів де перебуватимуть хворі на корона вірус, проте ми маємо такі апарати і за нагальної потреби будемо їх розміщувати на першому поверсі.

Ваші поради як убезпечитись від зараження.

Максимально уникайте місць скупчення людей, уникайте контакту рук із посторонніми предметами та тримайтеся дистанції в 1 метр один від одного. Вчені дійшли висновку, що вірус COVID-19 не стійкий до високих температур, тому раджу кожні 15 хв вживати теплу воду — просто беріть із собою термос з чаєм та пийте його по кілька ковтків. Найбільш вразливими до інфекції є люди старше 70 років, тому вони мають перебувати вдома, а необхідні їм речі чи продукти харчування повинні забезпечуватись родичами чи знайомими.

Насправді ця хвороба не настільки страшна як ми її боїмося. Згідно даних Всесвітньої організації здоров’я близько 80% хворих не потребують госпіталізації, 15% потребують госпіталізації, симптоматичного лікування та подачі кисню через маску, 5% хворих не видужують без втручання інтенсивного лікування, на жаль з них 3% є летальними.

Тетяна Ходченко

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 2   +   7   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"