На Бориспільщині вшанували пам’ять загиблих у зв’язку із 75-ою річницею вигнання нацистів з України

//На Бориспільщині вшанували пам’ять загиблих у зв’язку із 75-ою річницею вигнання нацистів з України

На Бориспільщині вшанували пам’ять загиблих у зв’язку із 75-ою річницею вигнання нацистів з України

2019-10-28T17:22:06+00:00 28 Жовтня 2019|

Сьогодні, 28 жовтня, в с. Іванків до Меморіального комплексу загиблим у роки Другої світової війни, де поховано 950 воїнів, покладено квіти та вшановано пам’ять загиблих у зв’язку із 75-ою річниці вигнання нацистів з України.

Долучилися до заходу, зокрема, керівник апарату районної державної адміністрації Лілія Білик, керуючий справами районної ради Антон Мотрич, Іванківський сільський голова Анатолій Тур, працівники районної державної адміністрації та сільської ради, гвардійці Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ В/Ч 3070, директор Іванківського будинку культури Анатолій Урда та директор комунального закладу Іванківської сільської ради Бориспільського району  Київської області “Іванківський народний краєзнавчий музей” Петро Зінченко.

Петро Зінченко розповів присутнім про трагічні сторінки історії українського народу та про зразкову мужність  солдат у боротьбі проти нацизму та німецької окупації. За його словами, у братських могилах  с. Іванків поховано понад 1 тис 750 бійців 37-ої армії Південно-Західного фронту та моряків Пінської військової флотилії. В с. Артемівка –  понад 2 тис солдат.

Загалом під час героїчної Київської стратегічної оборонної операції в липні-вересні 1941 року, за офіційними документами та допитами полонених, німці зафіксували загибель 14 радянських дивізій в Бориспільсько-Баришівському котлі.  А це десятки тисяч загиблих солдат…

На завершення заходу, схиливши голови, присутні хвилиною мовчання згадали героїчний подвиг наших земляків.

 

Фото Віктора Воскобоєва

 

 

 

 

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 9   +   8   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"