На Київщині відбулися установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання

//На Київщині відбулися установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання

На Київщині відбулися установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання

2019-08-06T16:13:22+00:00 06 Серпня 2019|

5 серпня 2019 року в Пластовому Вишкільному Центрі у місті Буча відбулись установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання (НУМО). НУМО – об’єднує найбільші молодіжні організації України.

Вперше в історії України об’єднались молодіжні організації із найбільшими мережами осередків. Загалом, нова спілка включає 8 всеукраїнських організацій, що разом об’єднують близько 500 осередків по всій України, передбачена також участь в діяльності спілки та її керівних органів для представників понад 300 молодіжних рад, створених в Україні при органах місцевого самоврядування.

До НУМО входять студентські самоврядування більше 160 університетів України, членів Української асоціації студентів – UAS та понад 160 місцевих осередків Пласту – український скаутинг. Керівні органи УАС та Пласту ще напередодні, відповідно до своїх статутів, прийняли рішення про входження до спілки.

Засновниками спілки, відповідно до рішень своїх керівних органів, стали також й інші всеукраїнські організації добре відомі серед активної молоді: СУМ в Україні, Фундація Регіональних Ініціатив – ФРІ, Молодіжний Націоналістичний Конгрес – МНК, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС.

Всі вище перелічені молодіжки багато років тісно співпрацювали між собою. Однак, до сьогодні взаємодія носила фрагментарний характер. Консолідація відбувалась у рамках різноманітних тимчасових коаліції чи співдії, наприклад, під час Революції Гідності.

Символічно, що таким чином вперше в Україні об’єднались не лише найстаріші українські молодіжні організації – Пласт та СУМ в Україні. До процесу створення НУМО долучились також дві структури, які виникли вже після Революції Гідності: Асоціація молодіжних центрів України (АМЦУ) та Українська академія лідерства (УАЛ).

Метою спілки є забезпечення представництва та участі молоді в суспільному житті України та світу задля формування ефективної відкритої молодіжної політики. Головне завдання – на початковому етапі діяльності – забезпечити максимальне представництво різних прошарків молоді у формуванні та реалізації державної молодіжної політики.

Підготовка до формального об’єднання тривала майже рік і відбувалася з ініціативи самих організацій. Таким чином українська молодь на практиці реалізовує основні принципи Європейської хартії участі молоді (переглянутої).

Зважаючи на специфіку формування місцевих молодіжних рад, які створюються при органах місцевого самоврядування без статусу юридичної особи. Установчі збори передбачили у своєму статуті модель участі таких рад в діяльності нової спілки.

Уже цієї осені, як планується, делегати чи окремі представники молодіжних рад, у яких діють принципи демократичного врядування, зможуть із правом вирішального голосу взяти участь у Національному молодіжному форумі, а також бути обраними в керівні органи НУМО разом із організаціями-засновниками спілки.

Нове молодіжне об’єднання передбачило у своєму статуті також окрему квоту участі в Національному молодіжному форумі для неформальних організацій (різноманітних молодіжних рухів), а також для організацій національних меншин і корінних народів. Показово, що в статуті поруч із українською та англійською версією назви спілки подається і її кримсько-татарський варіант.

Новоутворене об’єднання відкриває нові можливості для розвитку молоді Київщини, бо саме на території Київщини розташований один з найбільших інфраструктурних об’єктів для молоді, головна задача якого стати осередком неформальної освіти Київщини та України.

Київська обласна державна адміністрація

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 4   +   4   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"