АМКУ проводить перевірку 20 облгазів через “завищені” платіжки

//АМКУ проводить перевірку 20 облгазів через “завищені” платіжки

АМКУ проводить перевірку 20 облгазів через “завищені” платіжки

2019-04-12T13:48:19+00:00 12 Квітня 2019|

Антимонопольний комітет України розглядає справи за ознаками вчинення 20 операторами газорозподільних мереж – облгазами – порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook.

АМКУ розглядаються справи за ознаками вчинення 20 облгазами, а саме: ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Справи розпочато за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках розподілу природного газу в межах територій ліцензійної діяльності, закріплених за відповідними облгазами. Підставою для початку стало донарахування облгазами (всупереч Кодексу газорозподільних систем) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників.
Такі дії облгазів призводять до понесення додаткових, необґрунтованих витрат споживачами.

На сьогодні Комітет здійснює збір доказів у справах, зокрема, з 18.03.19 тривають позапланові виїзні перевірки зазначених облгазів, а також очікується інформація від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Після всебічного з’ясування обставин справ та аналізу отриманої інформації, Комітетом будуть вжиті заходи відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.

 

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 6   +   6   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"