30 березня – “день тиші” в Україні

30 березня – “день тиші” в Україні

2019-03-29T16:44:27+00:00 29 Березня 2019|
Сьогодні о 24 годині закінчується передвиборча агітація кандидатів на пост Президента на чергових виборах 31 березня.

Як зазначається у статті 57 закону “Про вибори Президента України”, передвиборча агітація розпочинається кандидатом на пост глави держави наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

У суботу, 30 березня, заборонена будь-яка агітація кандидатів. Неформально останній день перед днем голосування називають “днем тиші”.

Крім того, відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення президентських виборів, затвердженого ЦВК, протягом останніх двох днів перед днем виборів, тобто уже із 29 березня забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаної з виборами.

Крім того, о 18 годині 29 березня має бути припинено витрачання коштів з поточних рахунків виборчих фондів кандидатів у президенти.

Нагадаємо, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів Президента, призначених на 31 березня 2019 року. ЦВК 8 лютого завершила процес реєстрації на пост глави держави – усього було зареєстровано 44 кандидатів. Правом зняти свою кандидатуру з виборів до 7 березня 2019 року скористалися Дмитро Гнап, Дмитро Добродомов, Сергій Кривонос, Євгеній Мураєв та Андрій Садовий. 27 березня про відкликання своєї кандидатури заявив Олександр Мороз.

—————————————————————————————————————————————

ДОВІДКОВО

Важливо! День тиші не поширюється на інформацію безпосередньо про самі вибори, роз’яснення законодавчих норм та порядку голосування.Що відноситься до передвиборчої агітації.

Аби зрозуміти, що забороняється у день тиші, необхідно конкретизувати – що відноситься до передвиборчої агітації:

 • зустрічі з виборцями;
 • проведення мітингів;
 • публічні дебати, дискусії, круглі столи та прес-конференції;
 • політична реклама в ЗМІ – виступи, інтерв’ю, відеофільми;
 • розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань;
 • розміщення агітації на носіях зовнішньої реклами;
 • проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки кандидата на пост президента, а також оприлюднення інформації про таку підтримку;
 • публічні заклики голосувати за або не голосувати за кандидата на пост президента, або публічні оцінки діяльності кандидата;
 • встановлення інформаційних наметів.

Яке покарання за порушення у день тиші

 За порушення перерахованих вище заборон 30 і 31 березня встановлена адміністративна відповідальність, прописана у ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення. Проведення передвиборної агітації у день тиші карається штрафом:

 • для громадян – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів (510-850 грн);
 • для посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-1360 грн).

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 7   +   8   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"