Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані (Відео)

//Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані (Відео)

Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані (Відео)

2019-02-08T12:56:28+00:00 08 Лютого 2019|

Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані. За ними – Міноборони втратило сотні тисяч одиниць техніки та озброєння, а також десятки тисяч гектарів землі. Трьом екс-міністрам вже оголосили підозру. Справу нині розглядають слідчі Державного бюро розслідувань.

Двісті мільярдів доларів збитків, підрив обороноздатності, і як результат – анексія Криму і конфлікт на Донбасі. Тимчасова слідча комісія парламенту, що збирає факти розкрадань в Збройних силах оприлюднила попередні результати. Нардепи з’ясували – за кожного міністра оборони до 2014 року з армії зникали озброєння, техніка та земля.

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України:

– Скорочення кількості необхідних для армії бойових танків, бмп, артилерії, літаків, спецзасобів, понтонів, автомобілів тощо призвело саме до того трагічного стану ЗС, який ми мали в 2014му, а подекуди маємо і тепер .

Найбільше землі Міноборони було розпродано за очільника відомства Анатолія Гриценка, підкреслив глава ТСК. Загалом за час його перебування на посаді було безоплатно відчужено 167 військових містечок, майже п’ять тисяч будівель і споруд та 15 тисяч гектарів землі.

Іван Вінник, голова ТСК :

–  Всі рішення про безкоштовне відчуження, передачу землі спочатку в комунальну власність, а потім в приватну підписували одноосібно міністри оборони. І таких випадків  десятки тисяч, починаючи від маленьких клаптиків по 10 соток, закінчуючи великими земельними ділянками по 2-4 гектари умовно в Конча-Заспі

Техніка ж – продавалася за ціною в десятки разів нижчою за ринкову, з’ясували члени комісії. За попередніми підрахунками держава недоотримала сотні мільярдів доларів через ці оборудки. Слідство у цій справі ще триває. Підозри вже оголосили трьом екс-міністрам – Єжелю, Саламатіну і Лебедєву. В діях решти очільників оборонного відомства Іван Вінник також вбачає злочинний умисел.

Іван Вінник, голова ТСК :

– їхня безпосередня персональна відповідальність знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв’язку з подальшою російською агресією, яка відбулася в 2014 році, тому що українська армія була знекровлена, деморалізована, без техніки, без озброєнь, без одягу, без системи забезпечення інфраструктури, логістики тощо 

Генпрокуратура вже передала всі зібрані матеріали слідчим з ДБР і членам профільної ТСК. На черзі – повний аудит Держфінаудитслужби. Її експертні оцінки можуть лягти в основу ще кількох кримінальних справ проти екс-міністрів оборони, заявляють у слідчій комісії.

ДЛЯ ДОВІДКИ•

250 000 осіб – таку чисельність ЗС України встановлено у 2015 році за ініціативою Президента України відповідним законом

• 130 000 контрактів підписано військовослужбовцями за 2016-2017 роки

• 18 бойових бригад, 4 полки та 9 батальйонів сформовано за чотири роки

• 153 000 резервістів з бойовим досвідом виконання завдань в зоні АТО – увійшли до новоствореного потужного оперативного резерву, з них – понад 10000 офіцерів.

• 150 нових військових комісаріатів сформовано у системі мобілізаційної підготовки та мобілізації

• 500 танків поставлено у військо додатково

• 1900 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки – бронетанкової, морської, авіаційної – поставлено у 2018 році

• 184 житлових комплекси для розміщення 23 тисяч контрактників будується в усіх областях України

• 5% ВВП – з цього року за ініціативою Петра Порошенко законодавчо зафіксовано як щорічний рівень витрат на сектор оборони

• 348 найменувань продуктів – основа нового меню в армійських столових

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 2   +   5   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"