Порядок оформлення допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми, – інформує управління соціального захисту населення Бориспільської РДА

/, УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ/Порядок оформлення допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми, – інформує управління соціального захисту населення Бориспільської РДА

Порядок оформлення допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми, – інформує управління соціального захисту населення Бориспільської РДА

2019-01-24T16:09:04+00:00 24 Січня 2019|

Законом N 2476-VIII від 03.07.2018 р. запроваджено окремий вид допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлена інвалідність (далі – допомога).

На виконання вимог цього Закону, Кабмін визначив порядок надання допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми. Відповідні зміни внесено до постанов КМУ N 1751 від 27.12.2001 р. та N 917 від 21.11.2013 р. та набувають чинності з 01 січня 2019 року.

Встановлено, що допомога призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною. Для отримання допомоги до органу соціального захисту населення подаються:

  • 1) заява про призначення допомоги;
  • 2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
  • 3) паспорт (інший документ, що посвідчує особу) та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;
  • 4) довідка про захворювання дитини, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.

Допомога призначається незалежно від одержання інших видів допомоги на кожну хвору дитину у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців.

Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.

Також визначено підстави припинення виплати допомоги, серед яких:

– встановлення дитині інвалідності;

– призначення допомоги на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

– скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

– звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їх обов’язків;

– смерть дитини або отримувача допомоги.

Крім того, виплата допомоги може призупинятися у разі тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги; влаштування хворої дитини на повне державне утримання в разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; нездійснення догляду за хворою дитиною.

Інформація управління соціального захисту населення Бориспільської РДА 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 2   +   5   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"