Томос. Створення української церкви – історичне досягнення (Відео)

//Томос. Створення української церкви – історичне досягнення (Відео)

Томос. Створення української церкви – історичне досягнення (Відео)

2019-01-21T16:10:06+00:00 21 Січня 2019|

Створення української автокефальної православної церкви є історичним досягненням.

«Томос – це ще один акт проголошення Незалежності України». На цьому Президент України Петро Порошенко наголосив у промові відразу після того, як Україні урочисто вручили Томос про автокефалію.

Практично кожен Президент України, окрім Януковича, звертався по Томос. Але зусиль було замало. Довести до результату прагнення автокефалії вдалося лише Президентові Петру Порошенку. Повстання незалежної української церкви стало справою честі для Глави Держави. Ані російська навала, ані спротив ворожих сил не змогли цьому завадити. 

«Томос для нас, це фактично ще один акт проголошення Незалежності України. Він довершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир, він посилить права і свободи громадян, котрі перебували поза спілкуванням із Вселенським православ’ям і яких несправедливо таврували неканонічністю, – зазначив президент.

Але наша країна довго торувала шлях до цього дня…

  • 6 січня 2019 року у церкві Святого Георгія у резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.
  • 7 січня 2019 року отримання Томоса відзначили під час різдвяної літургії, яку проводив митрополит Епіфаній в Софіївському соборі у Києві.
  • 9 січня томос про автокефалію Православної церкви України підписали всі члени священного синоду Вселенського патріархату у Стамбулі, після чого він повернувся до Києва.

Офіційна сторінка Бориспільської районної державної адміністрації в YouTube.UA

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 2   +   1   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"