Посилення обороноздатності – підсумки Оборонної Ради під головуванням Президента Петра Порошенка (Відео)

//Посилення обороноздатності – підсумки Оборонної Ради під головуванням Президента Петра Порошенка (Відео)

Посилення обороноздатності – підсумки Оборонної Ради під головуванням Президента Петра Порошенка (Відео)

2018-12-03T12:21:34+00:00 03 Грудня 2018|

Майже тиждень в режимі воєнного стану – Президент зібрав в операційному центрі на Банковій – всіх, хто відповідає за оборону: на морі, на суші, на кордоні і на міжнародному полі. Прикордонники посилюють кордони, військові – перевіряють свої резерви, поліція – слідкує, щоб не було провокацій.  Міністри і голови держслужб прояснили, що вже змінилося у зв’язку з підготовкою країни до відкритої воєнної агресії Росії і чого чекати далі.

Армія в дії – в режимі воєнного стану основні карти в руках Міністерства оборони. Глава відомства звітує: за тиждень встигли створити оперативну групу усіх міністерств. Вона в разі нападу швидко вирішуватиме питання постачання військовим техніки, озброєння, одягу і харчів. Вже розгорнули і пункти управління, а також створили координаційний центр, який зв’язуватиме виконавчу владу з військовим командуванням.

Степан Полторак, Міністр оборони України:

— Він складається із трьох об’єднаних центрів. Один із них займається військово-політичним керівництвом. Один займається управлінням забезпеченням озброєнням військової техніки і третій займається управлінням забезпечення матеріальними запасами 

Справжня битва нині розвернулася на інформаційному полі, заявив Президент. Усьому воєнному кабінету дав особливе завдання – якомога активніше розповсюджувати правду про події на Азовському морі.

Петро Порошенко, Президент України:

— Ви бачите, що вся багатомільярдна машина пропагандистської РФ включилася для того, щоби зробити спробувати покласти на Україну відповідальність. Я хочу наголосити, що я дуже задоволений позицією всього світу. Весь світ зараз з нами

Глава Генерального штабу підкреслив – Україна має підтверджені розшифровки переговорів українських моряків з російською стороною. Згідно даних, які озвучив Віктор Муженко, катер “Бердянськ” здійснив запит до Керчі за чотири години до початку переходу і навіть пропонував взяти на борт лоцмана для проведення навігації згідно правил судноплавства.

Віктор Муженко, Начальник Генерального штаба України:

— Є підтвердження ще двох радіограм – 3-58, в якій чітко звучить те, що наш малий броньований катер “Бердянськ” здійснює запит і спілкується з диспетчером поста технічного спостереження берегової охорони ФСБ РФ.\\  Щодо лоцмана готовий прийняти на борт та слідувати згідно плану. Попередження про прохід Керченської протокою повідомлено за 4 години до початку переходу, що відповідає відповідній процедурі. Я, шхуна 185 – це позивний катера Бердянськ – і відповідь. Как приняли? Прием. – Вас принял. Але позивний нерозбірливо. 6:36

Ці записи а також оприлюднені службою безпеки переговори військових пілотів Росії, які підтверджують, що українські кораблі обстрілювали не лише з моря, а й з повітря, також взяли як докази і направили великий документ до Міжнародного суду в Гаазі. Про це повідомив міністр закордонних справ. Особлива увага світу, підкреслив Павло Клімкін, прикута до долі захоплених українських моряків. Україна та її міжнародні партнери визначили їхній статус як військовополонені. Відтак, запроторивши їх за грати, Росія порушила черговий міжнародний закон – Женевську конвенцію.

Павло Клімкін, Міністр Закордонних справ України

— Ми знаходимося в постійному зв’язку з Червоним хрестом. Він уже надіслав до Москви вимогу щодо допуску до наших моряків, причому як фізичного допуску, так і звичайно медичного допуску, оскільки ми не знаємо, який фізичний і психологічний тиск на них сьогодні чиниться, ми повинні отримати незалежну інформацію, не довіряючи Росії. 

Президент доручив особисто Міністру оборони проконтролювати, аби українські моряки були забезпечені грошима, їжею і правовою допомогою. А губернаторам усіх областей – наказав тримати зв’язок з родинами бранців і реагувати на їхні запити і потреби. Сьогодні стало відомо, що полонених військових російська влада без попередження і зв’язку з консулами вивозить до московської в’язниці “Лефортово”, де вже раніше перебували політичні в’язні Геннадій Афанасьєв і Олег Сенцов.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 10   +   2   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"