“Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи”, – Президент Петро Порошенко під час сьомого засідання Ради регіонального розвитку. (Відео)

//“Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи”, – Президент Петро Порошенко під час сьомого засідання Ради регіонального розвитку. (Відео)

“Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи”, – Президент Петро Порошенко під час сьомого засідання Ради регіонального розвитку. (Відео)

2018-11-14T12:19:48+00:00 14 Листопада 2018|

Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи – Президент зібрав регіони на масштабну нараду в столиці аби підсумувати рік і знайти ідеї на майбутнє.

Від місцевих голів до міністрів і президента – в столичному виставковому центрі зібралися мало не всі, в чиїх руках нині державне кермо: ті, хто приймають закони, розподіляють гроші, а потім перетворюють ці гроші на дороги, зарплати і пенсії. Усього півтори тисячі державних управлінців. І з десяток напрямків руху.

Першим слово бере Президент. Найгарячіше питання на його думку – соціальний захист населення. Місцевих управлінців глава держави закликає активізувати видачу субсидій, а депутатам погрожує – всупереч своїм звичайним принципам заблокує антисоціальний бюджет.

Петро Порошенко, Президент України:

– Зараз треба на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує. І це не просто мій заклик, а це принципова позиція щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Наголошую окремо, якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо не врахують позицію Президента при підготовці в парламенті, я бюджет цей не підпишу.

Окрема увага від глави держави – псевдо борцям із високими тарифами. Петро Порошенко озвучує цифри уряду – за час прем’єрства Тимошенко держборг зріс на 23 мільярди доларів, і тоді ж – з’явилося зобов’язання підняти тарифи. Уряд Азарова зростив ці цифри ще на 32 мільярди. Тому на рік наступний – країна матиме пікові виплати за попередніми боргами.

Петро Порошенко, Президент України:

– Країна має знати своїх «героїв», які збільшили борг на десятки мільярдів, – зате тепер, оком не кліпнувши, очолюють колони борців із підвищенням тарифів. Так чи ні? Очевидно! Ми дійсно, і це принципово, ми будемо поступово переходити до опори на власні сили, замість кредитів залучати інвестиції.

Залучатимуть інвестиції і перетворюватимуть їх на реальні доходи громадян – вже місцеві чиновники. За планами Президента децентралізацію в повному розквіті українці побачать до 2020 го – тоді мають відбутися місцеві вибори, і тоді ж – на бачення Порошенка – об’єднані тергромади покриватимуть вже всю територію України. А відтак – всі області, міста і села максимально широко розпоряджатимуться своїми бюджетами. Але ж і максимально суворо відповідатимуть перед виборцями за їхнє освоєння.

Петро Порошенко, Президент України:

Децентралізація, як і інші важливі реформи, має стати точно незворотньою. Для нас не можна дати будь-кому навіть маленький шанс на реванш.

Не мають отримати реваншу і проросійські сили в Україні, бо це обернеться тисячами загиблих – з різкою заявою до учасників регіональної ради звернулася представниця України в Мінському переговорному процесі Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко, перший віце-спікер ВР України: 

— Дехто з них пропонує мир будь-якою ціною – навіть капітуляції. Я хочу сказати, що президент України стоїть на іншій позиції: мир через перемогу. Тільки через перемогу. Жодної капітуляції. Але через перемогу політико-дипломатичним шляхом. Тому що безвідповідальними також є всі ці заклики кандидатів і диванних експертів, які жодного дня не були на Донбасі, жодного дня не служили в армії, але говорять про наступ. Очевидно, що ми не можемо кидати в топку розв’язаною РФ війни тисячі життів українських військових і сотні тисяч життів українських цивільних. Ми будемо перемагати через посилення української армії, але політико-дипломатичним шляхом.

Цей шлях передбачає посилення санкцій проти Росії і введення миротворчої місії на Донбас, підкреслила віце-спікер Верховної Ради. За її даними, за майже п’ять років російського терору понад дві тисячі українських дітей залишилися сиротами, півтори тисячі жінок – удовами, і майже дві тисячі триста матерів втратили своїх дітей. За те, щоб ці цифри більше не росли, Ірина Геращенко обіцяла боротися в Мінську.

 Ірина Геращенко, перший віце-спікер ВР України:

– Так, а що ж дали ці Мінські угоди? Дуже просто. Перше. Вони зупинили повномасштабний наступ. Знаєте, я закликаю всіх вас дорогі колеги знайти час і відвідати новий меморіал, встановлений в Міністерстві оборони, де є колокол, і імена всіх загиблих українців. І от є дні, коли цей колокол б’є 160 раз. Це означає, що в цей день 160 хлопців полягли. А є дні, щасливі дні, коли він мовчить. Так от Мінські угоди зробили так, що в нас є дні, коли цей колокол мовчить, і дай Боже, щоби він мовчав.

 З’явилися за цей час і справжні символи свободи – усі учасники Ради регіонального розвитку привітали з днем народження Героя України генерал-майора Ігоря Гордійчука, що у 2014му вивів свій загін з-під вогню терористів і одним з перших взяв вершину Савур-Могила. Президент особисто потиснув руку офіцеру.

Нині перед Україною – сотні амбітних завдань, підсумував глава держави. І більшість з них почнуть давати результати лише за кілька років. Проте, детальні і обґрунтовані плани розвитку мають бути у кожного регіону вже зараз. І найкращий час для пошуку нових ідей і обміну досвідом – саме під час масштабних зустрічей управлінців.

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 1   +   1   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароля
WordPress Lessons