Зміни до законодавства, покликані стимулювати утворення та діяльність сімейних фермерських господарств в Україні

/, УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ/Зміни до законодавства, покликані стимулювати утворення та діяльність сімейних фермерських господарств в Україні

Зміни до законодавства, покликані стимулювати утворення та діяльність сімейних фермерських господарств в Україні

2018-11-08T11:55:45+00:00 08 Листопада 2018|

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що 15 серпня 2018 набрав чинності Закон України від 10 липня 2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Закон №2497-VIIIвніс зміни до ПКУ, згідно з якими фізичні особи, які організували фермерське господарство, зможуть зареєструватись фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку ІУ-тої групи за умови дотримання ними вимог, встановлених в п. 291.4 ст. 291 ПКУ, а саме:

– здійснювати виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

– вести господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

не використовувати працю найманих осіб;

– членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої ст. 3 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ із змінами і доповненнями;

– площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 гектарів, але не більше 20 гектарів.

Новоутворені сільськогосподарські товаровиробники фізичні особи-підприємці можуть стати платниками єдиного податку у рік державної реєстрації. При цьому ФОПи, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІУ-тої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня державної реєстрації.

ФОПи, які подали заяву про обрання ними спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІУ-тої групи, вперше подають визначену пп. 298.8.1 п. 298.8 статті 298 ПКУ звітність протягом 20 календарних днів з подання такої заяви.

Визначено, що податок на доходи фізичних осіб з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачується податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Крім того, Законом № 2497-VIII внесено зміни до Закону України від 24 червня 2004 № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України», якими передбачено пільговий порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для членів/голови сімейного фермерського господарства протягом 10 років за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України.

Так, встановлено, що сімейним фермерським господарствам, які зареєстровані платниками єдиного податку ІУ-ї групи, надається додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі:

0,9 мінімального страхового внеску – перший рік;

0,8 мінімального страхового внеску – другий рік;

0,7 мінімального страхового внеску – третій рік;

0,6 мінімального страхового внеску – четвертий рік;

0,5 мінімального страхового внеску – п’ятий рік;

0,4 мінімального страхового внеску – шостий рік;

0,3 мінімального страхового внеску – сьомий рік;

0,2 мінімального страхового внеску – восьмий рік;

0,1 мінімального страхового внеску – дев’ятий та десятий роки.

Закон № 2497-VIII опубліковано 14.08.2018 в газеті «Голос України» № 150 та 15.08.2018 в газеті «Урядовий кур’єр» №152.

Джерело: http://kyivobl.sfs.gov.ua/

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 10   +   7   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"