Основні заходи профілактики ДТП та дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Рекомендації водіям та пішоходам. Як уникнути аварії?

//Основні заходи профілактики ДТП та дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Рекомендації водіям та пішоходам. Як уникнути аварії?

Основні заходи профілактики ДТП та дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Рекомендації водіям та пішоходам. Як уникнути аварії?

2018-05-22T14:41:25+00:00 22 Травня 2018|

Упродовж останніх десятиліть у світі спостерігається стрімке  збільшення кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності дорожнього руху, що  призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод (далі –ДТП) та їх негативних наслідків. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі – ВООЗ), дорожньо-транспортний травматизм наразі  є однією з найбільших проблем охорони здоров’я, і, за прогнозами, у 2030 році ДТП може стати однією з основних п’яти причин смертності людей у світі.

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним  із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким, про що у своїх звітах неодноразово вказували експерти ВООЗ, Світового банку та інших міжнародних інституцій.

За останні шість років в Україні зареєстровано близько 170 тис. ДТП  з постраждалими, у яких загинуло 26,5 тис. та травмовано 209 тис. осіб.  Особливо тривожним є те, що понад 43% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти. ДТП  в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою  за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.

За результатами аналізу наявних статистичних даних та аналітичного звіту Світового банку в Україні більшість ДТП с тяжкими наслідками виникає через:

 • перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39% випадків;
 • необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38% випадків;
 • порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30% всіх ДТП із смертельними наслідками;
 • керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Нещасні випадки на вулицях і дорогах стали великою загрозою як для дорослих, такі і для дітей. Як свідчить аналіз, у 9 випадках із 10 діти своєчасно не помітили небезпечний для себе автомобіль, або неправильно визначили його швидкість чи напрямок руху. Це дає змогу зробити висновок, що діти погано вміють орієнтуватись, спостерігати за тим, що робиться на вулиці, оцінювати і передбачати небезпеку. Тому необхідно вчити дітей не тільки виконувати правила дорожнього руху, а й спостерігати і орієнтуватись на вулиці.

Батьки повинні бути взірцем правильної поведінки на вулиці:

 • на проїжджій частині не спішіть, не бігайте, завжди переходьте вулицю розміреним кроком;
 • виходячи на дорогу, припиніть розмову: діти мають привчатися, що переходячи дорогу розмовляти не можна;
 • ніколи не переходьте дорогу навкіс, завжди звертайте увагу дитини на те, що рухатись треба впоперек дороги;
 • ніколи не переходьте дорогу на червоне чи жовте світло: якщо дитина один раз зробила це разом з вами, то обов’язково повторить без вас;
 • переходьте дорогу тільки на пішохідних переходах;
 • з автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першим, попереду дитини, озирнувшися на всі боки, і акцентуйте її увагу на цій дії;
 • залучайте дитину до ваших спостережень на вулиці, показуйте їй транспортні засоби, яких слід остерігатись;
 • демонструйте свої дії на дорозі: спочатку треба подивитися ліворуч, потім – праворуч, стоячи на краю тротуару;
 • не виходьте на дорогу із-за перешкоди, що заважає водієві бачити вас;
 • не дозволяйте дитині переходити або перебігати дорогу попереду вас – цим ви можете привчити його переходити дорогу не озираючись;
 • малюка треба тримати за руку, бути готовим утримати його, якщо захоче піти самостійно.

Учіть дитину уважно дивитись під час переходу автотраси!

Учіть дитину оцінювати швидкість і напрямок руху транспортного засобу.

Учіть дитину передбачати приховану небезпеку.

Неодноразово покажіть дитині:

 • стоячи на тротуарі позаду нерухомого автомобіля чи іншого транспортного засобу, як його раптово об’їжджає машина або будь-який інший транспорт;
 • кущі, дерева, забори і автомобілі, що їдуть поза ними;
 • автомобілі, що переганяють один одного.

Всі уроки передбачення небезпеки давайте дитині, перебуваючи на тротуарі, пішохідному переході, перехресті та в зоні зупинки громадського транспорту.

Часто можна спостерігати, як дорослі і діти порушують Правила дорожнього руху. Звертайте на це увагу своєї дитини, покажіть, яка небезпека виникає у тому чи іншому випадку.

Основні заходи профілактики ДТП серед водіїв:

– регулювання руху транспорту й пішоходів,

– виявлення й припинення порушень Правил дорожнього руху;

– нагляд за технічним станом транспорту;

– реєстрація та облік автомототранспортных засобів;

– облік і аналіз ДТП і причин і умов їхнього виникнення, а також вживання заходів до їхнього усунення;

– організація й проведення агітаційно-пропагандистської роботи.

ПРАВИЛА УНИКНЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПОДІЇ

Найкращим способом самозахисту від ДТП є виконання правил виживання на вулиці. Для цього необхідно відпрацювати в собі рефлекторне дотримання пішохідної дисципліни, яка вимагає наступне:

– незалежно від наявності машин не можна переходити дорогу на червоне світло;

– не можна вибігати на проїжджу частину з тротуару, можна лише спокійно вийти, попередньо оцінивши обстановку;

– на вулиці будь-який вид транспорту може приховувати інший, що рухається із більшою швидкістю, тому не можна також виходити на проїжджу частину через перешкоду, коли ні водій, ні пішохід не бачать один одного;

– ходити можна тільки по тротуарах, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обличчям до транспорту, що рухається, тоді не тільки водій побачить пішохода, але й пішохід — водія;

– переходячи вулицю, слід подивитися праворуч, а дійшовши до середини — ліворуч;

– на дорозі відстань залежить від швидкості, тому необхідно навчитися обра­ховувати, коли до машини буде далеко, а коли близько; при цьому пам’ятати, що навіть при швидкості 60 км/год гальмів­ний шлях автомобіля складає більше 15 м.

 

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 4   +   8   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"