Зупинити екологічне свавілля Бориспільщини — першочергове завдання керівництва району

//Зупинити екологічне свавілля Бориспільщини — першочергове завдання керівництва району

Зупинити екологічне свавілля Бориспільщини — першочергове завдання керівництва району

2018-03-29T09:21:55+00:00 28 Березня 2018|

У вівторок, 27 березня, за сприяння голови Бориспільської районної державної адміністрації Олександра Туренка відбулося засідання громадського комітету з моніторингу екологічних проблем Київської області.

Мета заходу: визначення шляхів поетапного розв’язання екологічних проблем Бориспільщини на засадах сталого розвитку.

Насамперед йшлося про перспективи поліпшення стану навколишнього середовища на території Глибоцької та Гнідинської сільських рад.

Участь у громадському обговоренні взяли голова Громадського комітету з моніторингу екологічних проблем Київської області, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, начальник департаменту з питань екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації Вікторія Киреєва, активісти ГО “STOP корупції”. Були запрошені керівництво районної ради, депутатський корпус, сільські голови,  жителі району.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Руслан Садовський поінформував, що у  грудні 2017 року вступив в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів. Відповідно до закону, здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про проводження планової діяльності.

За словами Руслана Миколайовича, розгляд містобудівної документації проходить громадські слухання за ініціативою місцевого самоврядування. Лише після погодження з громадою у відповідному населеному пункті та затвердження сесією сільської ради документація подається на розгляд архітектурно-містобудівної ради при районній державній адміністрації.

«Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» був розроблений за європейською практикою, — пояснює Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. —  Наше завдання:  застосувати європейські методи вирішення проблем на місцевому рівні , а також сприяти прийняттю рішень з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів».

Учасники заходу звернули увагу на те, що відповідно до пункту 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється поховання неперероблених (необроблених) побутових відходів з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє  природне середовище та здоров’я людини.

Активну позицію громадських активістів підтримали Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко та Глибоцький сільський голова Людмила Пасько. У своєму виступі вони зауважили на тому, що екологічна проблема вже багато років потребує вирішення.

Інфраструктура розвивається, населення зростає, потреби в утилізації сміття збільшуються. Лише в ефективній взаємодії та спільній роботі з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості вдасться зупинити екологічне свавілля.

За результатами засідання Громадського комітету з моніторингу екологічних проблем Київської області було досягнуто домовленості про активну співпрацю та план заходів з метою поліпшення екологічної ситуації в Бориспільському районі. Зокрема, вирішено провести зустрічі з громадами найбільш постраждалих внаслідок сміттєвого забруднення населених пунктів Глибокого та Гнідина, створити робочу науково-дослідницьку групу, організувати екологічний моніторинг впливу непридатних пестицидів і отрутохімікатів на стан довкілля, якість грунтів та здоров’я людини, дослідити стан водних ресурсів району.

«Громадське обговорення питань охорони навколишнього здоров’я та здоров’я людини на місцевому рівні — це перший, але дієвий крок в рамках чинного законодавства для поліпшення екологічної ситуації. Враховуючи інтереси держави, європейську практику та потреби громадськості, ми зробимо все можливе, щоб впорядкувати питання сміттєзвалищ», — резюмував голова Бориспільської районної державної адміністрації Олександр Туренко.

 

 

Авторизація
*
*
Напишіть відповідь: 9   +   4   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю
WordPress Lessons Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"