Звіт про роботу спостережної комісії Бориспільській райдержадміністрації за 2017 рік

//Звіт про роботу спостережної комісії Бориспільській райдержадміністрації за 2017 рік

Звіт про роботу спостережної комісії Бориспільській райдержадміністрації за 2017 рік

2018-03-02T22:53:09+00:00 25 Лютого 2018|

Відповідно до Закону України  «Про  місцеві  державні   адміністрації», ст. 25 Кримінально-виконавчого кодексу України, Положення про спостережні  комісії,  затвердженого  постановою  Кабінету  Міністрів  України від 01.04.2004 № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1042) при Бориспільській райдержадміністрації діє спостережна комісія, утворена строком на три роки.

 До складу спостережної комісії увійшли представники громадських організацій, Бориспільської райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування,  установ і організацій району.

 Робота спостережної комісії у 2017 році була спрямована на організацію та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб, які відбувають покарання у БВК № 119, сприянні у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, наданні допомоги у соціальній адаптації,  особам, які звільнилися  від відбування покарання і повернулись на проживання у населені пункти  району.

 Протягом 2017 року спостережною комісією було проведено 20 засідань,   із яких  –  9  засідань проведено спільно з комісією Бориспільської виправної колонії № 119 на території  виправної установи.

 Під час виїзних засідань членами спостережної комісії з метою вивчення умов відбування покарання засудженими проводився огляд  відділень соціально-психологічної служби,  дільниці ДІЗО – карантин, дільниці соціальної реабілітації, приміщень лазні, їдальні,  медично-санітарної частини, кімнат коротко та довгострокових побачень.

Члени спостережної комісії також відвідували промислову зону, де знайомились з умовами праці засуджених, дотриманням ними техніки безпеки на виробництві, оплати праці. Із засудженими проводилися бесіди соціально-виховного характеру з метою недопущення у майбутньому   вчинення злочинних дій.

 Під час виїзний засідань проводився також особистий прийом засуджених, надавалась юридична консультація,  проводилась роз’яснювальна робота щодо можливостей отримання середньої освіти та відповідної спеціальності у школі при установі та ПТУ.

 За 2017 рік  спостережною комісією було розглянуто  182 справи засуджених щодо зміни режиму утримання, із них: 55 – щодо умовно-дострокового звільнення, 10 – встановлення адміністративного нагляду,  20 – заміни покарання більш м’яким, 4 – переведення до дільниці соціальної реабілітації, 10 – про застосування до засуджених Закону України “Про амністію 2016 року”. Членами спостережної комісії одноголосно було підтримано рішення комісії виправної установи у відмові 83 засудженим у поданні матеріалів до суду щодо зміни режиму їх тримання у зв’язку з недостатнім ступенем виправлення.

 При розгляді справ засуджених щодо зміни режиму їх тримання, зокрема,  умовно-дострокового звільнення,  проводились бесіди з кожним із засуджених щодо  наявності у них паспорта громадянина України, місця реєстрації та наявності фактичного місця для проживання, родинних зв’язків. Надавалась довідкова інформація про установи, до яких можна звернутись за допомогою у вирішенні питань проживання, працевлаштування та соціальної адаптації.

 На засіданнях спостережної комісії у 2017 році також розглядалися  питання: про проведення консультацій Бориспільським районним ЦСССДМ з особами, які перебувають на випробувальному терміні як умовно-засуджені та звільнені з місць позбавлення волі; про стан навчального процесу у Бориспільській ВК № 119;  про залучення засуджених до громадських робіт;  про надання допомоги в соціальній адаптації засудженим, які звільнились з місць позбавлення волі і повернулись на проживання у населені пункти району.

Засідання Комісії проводились за участі представників Бориспільського міськрайонного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Під час засідань спостережної комісії  розглядались повідомлення, що надходили із виправних колоній (надійшло шість повідомлень) про звільнення з місць відбування покарання засуджених, які повернулись на постійне проживання у села Бориспільського району. З даною категорією підтримувався зв’язок через дільничних інспекторів поліції та сільські ради, надавалась інформація щодо можливостей отримання ними психологічної допомоги, послуг у працевлаштуванні, які надаються Бориспільською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості. Двоє осіб даної категорії безпосередньо звернулись за допомогою до спостережної комісії. Проблем щодо  реєстрації та місця проживання даної категорії не було.

Членами спостережної комісії проводились  інформаційні просвітницько-профілактичні бесіди для осіб, які перебувають на випробувальному терміні як умовно-засуджені та звільнені з місць позбавлення волі (за направленнями направленнями Бориспільського МРВ з питань пробації) з метою боротьби зі  шкідливими звичками, формування відповідального ставлення до людей, хворих на СНІД, ведення здорового способу життя.

Рішеннями виконкомів сільських рад на початку  2017 року були визначені види безоплатних суспільно-корисних громадських робіт та перелік місць, на яких відбуватимуть покарання у вигляді громадських робіт засуджені. У 2017 році 12 громадян району були засуджені до громадських робіт і відбували покарання, прибираючи визначені території.

Протягом минулого року 26 осіб району були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Членами спостережної комісією у вересні 2017 року проводився моніторинговий візит до БВК № 119 з метою вивчення стану матеріально-побутового забезпечення засуджених. Під час візиту було здійснено огляд житлово-побутових приміщень установи та перевірено умови тримання засуджених в колонії. Наракань з боку засуджених на дії керівництва установи та умови перебування не надходило.

Спостережна комісія приймала участь у проведенні спільних з  Бориспільською ВК № 119  заходів соціально-виховного характеру:  Дня відкритих дверей, врученні паспортів громадянина України з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, Дня знань.

 Спостережна комісія потягом минулого року тісно співпрацювала з РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області, ВЦПД “Громадський захисник”, громадською організацією “Київ  –  рідний дім”,  виконкомами сільських рад та дільничними інспекторами, які надавали допомогу  у вирішенні питань соціальної адаптації особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, повернулись на проживання у села району і  у силу різних обставин потребували матеріальної допомоги,  вирішення житлових питань,  працевлаштування тощо.

Голова спостережної комісії                                                                     І.Е.Тур

 

Авторизація
*
*
Prove your humanity: 9   +   7   =  
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароля
WordPress Lessons